Fragment drogi między Środą i Dominowem był pełen dziur, które załatano po naszej interwencji. Fragment drogi między Środą i Dominowem był pełen dziur, które załatano po naszej interwencji.

Kiedy będą łatać dziury?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Coraz cieplejsze temperatury zwiastują odchodzącą zimę i zbliżającą się wiosnę. Oznacza to jeden z problemów, czyli pojawiające się dziury w drogach.

W mijającym tygodniu otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z czytelników, który zwrócił uwagę na powstałe dziury na odcinku drogi powiatowej między Środą i Dominowem. Dochodzi tam do sytuacji, w których kierowcy zjeżdżają na lewy pas, aby ominąć problematyczną nawierzchnię.

- Powiat prowadzi łatanie dziur praktycznie przez cały rok, ponieważ te najbardziej niebezpieczne ubytki w jezdniach są łatane na bieżąco. Niestety warunki pogodowe odgrywają bardzo ważną rolę w tym procesie, dlatego większe prace prowadzone są dopiero wtedy, gdy temperatura powietrza przez kilka dni, zarówno w dzień, jak i w nocy, jest dodatnia – mówi starosta Ernest Iwańczuk.

Włodarz dodaje, że nieustannie przyjmowane są zgłoszenia od mieszkańców, natomiast pracownicy Wydziału Inwestycji i Dróg sprawdzają stan dróg i stale zgłaszają je do naprawy.

Aktualizacja: Po naszej interwencji największe dziury na drodze powiatowej w pobliżu Dominowa zostały załatane.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA