OSP w Mącznikach dysponuje teraz dwoma samochodami. OSP w Mącznikach dysponuje teraz dwoma samochodami.

Nowy samochód w Mącznikach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

To było wielkie święto małej jednostki. Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Mącznikach trafił nowy pojazd gaśniczy. Jego uroczyste przekazanie nastąpiło w piątek 22 marca.

Do jednostki trafił samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą. Posiada on zbiornik środka gaśniczego o pojemności 1450 litrów. Nowy samochód jest wyposażony w agregat wysokociśnieniowy wody, a także linie szybkiego napięcia o długości 60 metrów. Wóz posiada też maszt oświetleniowy o wysokości 4,5 metra i dwa reflektory po 10 tysięcy lumenów wraz z oświetleniem pola pracy. Auto jest wyposażone w kamerę cofania i wyciągarkę.
Łączny koszt pojazdu wyniósł 362 850 zł. Sfinansowanie samochodu było możliwe dzięki dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (225 tys. zł) i finansowemu wsparciu z budżetu gminy (100 tys. zł) oraz powiatu średzkiego (50 tys. zł).
W uroczystości przekazania wozu wzięli udział: Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP, bryg. Andrzej Jankowiak i poseł na Sejm RP - Krzysztof Ostrowski.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA