Wydrukuj tę stronę
Budowa murawy przy stadionie średzkim będzie kosztować ok. 4 mln zł. Budowa murawy przy stadionie średzkim będzie kosztować ok. 4 mln zł.

Pięć ofert na budowę murawy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wiele wskazuje na to, że w tym roku rozpocznie się budowa nowej murawy przy Stadionie Średzkim. Właśnie poznaliśmy oferty dotyczące wykonania tej inwestycji.

W środę 24 kwietnia w Urzędzie Miejskim nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na rozbudowę infrastruktury sportowej na Stadionie Średzkim. Głównym elementem tego zadania ma być budowa nowej murawy i 39-metrowych słupów oświetleniowych, a także trzech dużych placów asfaltowych obok trybuny głównej i ogrodzenia wokół obiektu.

Wstępny kosztorys zakładał wykonanie tej inwestycji w kwocie 3 mln 880 tys. zł. Do przetargu wpłynęło pięć ofert. Najniższa z propozycji jest zbliżona do planu urzędników. Złożył ją Zakład Robót Ogrodniczych Spiraea z Leszna, a jej wartość wynosi 3 898 114,62 zł. Najdroższa z ofert opiewa na kwotę 5 403 390 zł i została złożona przez firmę Ekspertis z Poznania.

Wyboru wykonawcy można spodziewać się za około 3-4 tygodnie. Aby inwestycja doszła do skutku, radni muszą dokonać też zmian w budżecie gminy.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.