Wydrukuj tę stronę
Strefa płatnego parkowania będzie funkcjonować na tyłach budynku przy ul. Daszyńskiego. Strefa płatnego parkowania będzie funkcjonować na tyłach budynku przy ul. Daszyńskiego.

Nowa strefa parkowania

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Prawdopodobnie w maju zostanie wprowadzona częściowa strefa płatnego parkowania przy budynku Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego.

Opłatą zostanie objętych dziesięć miejsc zlokalizowanych przy Kupcu Średzkim, a dokładnie w pobliżu urzędów. Strefa ma obowiązywać od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Za pierwsze 60 minut postoju trzeba będzie zapłacić 2 zł, natomiast za kolejne opłata będzie już nieco droższa – za drugą godzinę będzie to 2,40 zł, a za trzecią – 2,80 zł. Za czwartą i każdą kolejną godzinę parkowania w strefie opłata ponownie wyższa będzie o 2 zł/h.

Przy strefie zostanie zamontowany parkometr, w którym będzie można nabyć bilet. Aby nie narazić się na mandat, będzie trzeba umieścić dowód wpłaty w pojeździe za przednią szybą w taki sposób, aby był on widoczny. Poza jednorazowymi opłatami, można będzie też wykupić miesięczny abonament umożliwiający parkowanie w godzinach działania strefy w kwocie 30 zł (dla mieszkańców ul. Daszyńskiego) lub 50 zł (dla pozostałych).

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.