Środa: Znów budują nową murawę przy stadionie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Po kilkutygodniowej przerwie wznowiono prace przy budowie stadionu średzkiego.

Przypomnijmy, że leszczyński Zakład Robót Ogrodniczych Spiraea pod koniec lipca zszedł z obiektu. Oficjalnie firma miała przerwę urlopową. Nieoficjalnie mówiło się o tym, że wykonawca chce pieniędzy za dodatkowe prace związane z koniecznością powstania nowego nasypu od strony cukrowni. Firma czekała też na uzupełnienie dokumentacji projektowej dotyczącej wykonania nasypów. Z kolei inwestor, czyli miasto, nie widział konieczności wykonywania tejże.

Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Urzędu Miejskiego w Środzie Michał Orłowski zapewniał nas, że nie będzie nowego projektu, gdyż wszystko było ujęte w przetargowej Specyfikacji Zamówień Publicznych. – To są prace ryczałtowe i wykonawca od początku wiedział jakie są zasady. Prawdopodobnie nie zauważył w dokumentacji spadku terenu – przekonywał nas na jeszcze tydzień temu Orłowski.

Tymczasem po kilku dniach wykonawca wrócił na plac. – Dogadujemy się – zapewnił nas naczelnik. Przypomnijmy, że w przypadku ostatecznego zejścia z budowy, miastu groziła utrata dofinansowania z Ministerstwa Sportu w wysokości 850 tys. zł.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ