Środa: Będzie most nad Maskawą?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Nie jest wykluczone, że w przyszłym roku będzie można dojść do nowej części Parku Łazienki przez kładkę. Urzędnicy starają się o uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń.

Kładka ma połączyć starszą i nowszą część parku Łazienki. Obecnie w miejscu, gdzie ma powstać przejście nad Maskawą znajduje się śluza. Przejście przez nią to tak naprawdę przeprawa na własną odpowiedzialność. Obecnie to też miejsce, w którym często można spotkać średzką młodzież.

Zgodę na montaż kładki musi wyrazić Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, w którego zarządzaniu jest rzeka Maskawa. - Właściciel cieku wodnego zarządzał od gminy szczegółowej dokumentacji w postaci operatu wodno-prawnego w zakresie nawierzchni z desek na kładce. Gmina musi teraz wykonać stosowną dokumentację – informuje Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim. Ta sprawa może potrwać nawet do listopada.

Wcześniej zostanie podpisana umowa na wykonanie chodnika w stronę przyszłej kładki. Powstanie też 12 lamp przy chodnikach i ścieżkach w nowej części Parku Łazienki.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ