Środa: Jest plan na przebudowę jednej z dróg

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Urzędnicy od kilku miesięcy przymierzają się do przebudowy drogi łączącej ulice Kosynierów i Topolską. Chcą na ten cel pozyskać dotację z Funduszu Dróg Samorządowych.

Obecnie w tym miejscu jest droga gruntowa. Jeżeli uda się pozyskać dofinansowanie z programu budowy dróg, pojawi się szansa poprawienie stanu nieco ponad 600-metrowego odcinka.

- Będzie to droga z masy bitumicznej asfaltowej o szerokości 6 metrów. Dodatkowo po jednej stronie planujemy ciąg pieszo-jezdny o szerokości 4 metrów. Pojawią się też nowe lampy, które zostaną połączone z ul. Estkowskiego przez ul. Akacjową i dalej będą prowadzone wzdłuż ul. Kosynierów do ostatnich zabudowań. Nastąpi również regulacja istniejącego cieku wodnego i wykonanie przepustu pod istniejącym Rowem Topolskim – informuje Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim.

Wstępny koszt całej inwestycji to około 3 mln 900 tys. zł. Ewentualna dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych może wynieść połowę planowanych kosztów.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ