Środa: Tężnia przy ogólniaku nabiera kształtów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trwają prace przy budowie tężni solankowej, która powstaje na Skwerze im. Powstańców Wielkopolskich w pobliżu liceum. Widać już konstrukcję obiektu.

W poprzednim numerze informowaliśmy o zakończonych pracach ziemnych. Od tego czasu wiele się zmieniło i widać już niemal pełną konstrukcję. Obiekt został wykonany na rzucie sześcioboku. Centralnym elementem jest walec wypełniony tarniną i trzciną. Pod spodem został zamontowany zbiornik bezodpływowy z solanką, który będzie pompował ją do tarniny. Budowa nabiera tempa i nie jest wykluczone, że z tężni będzie można korzystać na przełomie sierpnia i września.

- W najbliższych dniach nastąpi zamontowanie instalacji pomp i sterowania, a także wewnętrznego oświetlenia obiektu. Zostanie zamontowany regulamin i tablica informacyjna dla mieszkańców, jak korzystać z tężni i dla jakich osób są one bezpieczne – informuje Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim. Przy obiekcie mają powstać też ławki i chodnik, a całkowity koszt inwestycji ma zamknąć się w kwocie 160 tys. zł.

Przypomnijmy, że budowa tężni w tej lokalizacji jest jednym ze zwycięskich projektów w ramach ubiegłorocznej edycji Średzkiego Budżetu Obywatelskiego. Twórcami tego zadania byli obecni burmistrz Piotr Mieloch i przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Wullert. Tężnia pierwotnie miała kosztować 100 tys. zł, jednak miejscy radni zdecydowali się na dołożenie brakującej kwoty.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ