Najprawdopodobniej wraz z nowym rokiem w tym rejonie pojawią się budowlańcy. Najprawdopodobniej wraz z nowym rokiem w tym rejonie pojawią się budowlańcy.

Mieszkania coraz bliżej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wspominaliśmy już w naszym tygodniku o planach Urzędu Miasta dotyczących budowy mieszkań pod tani wynajem. Są one coraz bliższe realizacji. Na stronie urzędu pojawiła się ankieta, na podstawie której zostanie oceniony poziom zainteresowania mieszkańców gminy tą ofertą.

Średzka gmina chce poszerzyć swoją ofertę mieszkaniową. Dlatego obok lokali socjalnych i komunalnych mają powstać nowe mieszkania w ramach tzw. budownictwa społecznego – skierowane dla rodzin, których dochody są wyższe od kryterium ustalonego w przypadku wynajmu mieszkań komunalnych, jednakże nie spełniają oni wymagań finansowych potrzebnych do przyznania kredytu mieszkaniowego.
Ze strony internetowej Urzędu Miasta oraz w Punkcie Obsługi Klienta można pobrać ankietę, na którą urzędnicy czekają do 20 grudnia. Wypełnioną sondę można składać we wspomnianym punkcie lub przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Nowe mieszkania mają być zlokalizowane w rejonie ul. Lotniczej, a ich budowa ma rozpocząć się wraz z nowym rokiem. Zakłada się, że będą one budowane na podstawie oczekiwań i preferencji mieszkańców. W najbliższych planach jest przedstawienie kosztu czynszu.
W Środzie, w ramach budownictwa, planuje się oddanie do użytku 8 bloków wielorodzinnych, a na najbliższy okres planowana jest budowa trzech z nich. Docelowo ma powstać 65 mieszkań o optymalnych metrażach. Propozycja władz gminy Środa ma być atrakcyjną alternatywą względem programu Mieszkanie Plus.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.