×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Tężnia została oficjalnie otwarta przez włodarzy we wtorek 17 września w samo południe. Tężnia została oficjalnie otwarta przez włodarzy we wtorek 17 września w samo południe. Urząd Miejski w Środzie

Środa: Można się inhalować przy solankowej tężni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do użytku została oddana tężnia solankowa, którą zbudowano na Skwerze Powstańców Wielkopolskich w pobliżu budynku Liceum Ogólnokształcącego.

Przypomnijmy, że obiekt powstał w ramach Średzkiego Budżetu Obywatelskiego, a jego inicjatorami jeszcze przed ubiegłorocznymi wyborami byli obecny burmistrz Piotr Mieloch i przewodniczący rady miejskiej Paweł Wullert. Koszt inwestycji wyniósł 160 tys. zł. Obiekt został wykonany na rzucie sześcioboku, a jego centralnym elementem jest walec wypełniony tarniną i trzciną. Pod spodem został zamontowany zbiornik bezodpływowy z solanką, który będzie pompował ją do tarniny. Tężnia będzie dostępna codziennie w godzinach 9:00-22:00.

Przy tężni został też zamontowany regulamin korzystania z obiektu. Czas jednorazowej sesji inhalacyjnej nie powinien przekraczać 45 minut, jednak zaleca się korzystanie z niej przez 30 minut. Każdy użytkownik korzystający z walorów zdrowotnych tężni solankowej przebywa w jej otoczeniu na własną odpowiedzialność. Zalecana jest wcześniejsza konsultacja medyczna.

Wymieniono też przeciwwskazania do korzystania z tężni: nadwrażliwość na jony zawarte w solance, zaawansowana astma oskrzelowa, stany zapalne, choroby przebiegające z podwyższoną temperaturą, nadczynność tarczycy, choroby niewydolności naczyń wieńcowych serca, zwłaszcza u pacjentów z niskim ciśnieniem tętniczym, stan po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego, a także inne schorzenia niewymienione powyżej, co do których istnieją przeciwwskazania do korzystania z tężni solankowej.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.