Stan ul. Jana Polskiego wymaga gruntownej poprawy Stan ul. Jana Polskiego wymaga gruntownej poprawy Fot. Radosław Jagieła

Środa: Remont Jana Polskiego nastąpi w przyszłym roku?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie jest wykluczone, że mieszkańcy ul. Jana Polskiego doczekają się wymiany obecnej nawierzchni na asfaltową. Trwają wstępne prace nad koncepcją przebudowy.

Teren w pobliżu przystanku autobusowego zdecydowanie wymaga poprawy. Obecnie znajduje się tam nawierzchnia głównie z trylinki i kamienia granitowego, w której jest też sporo nierówności i wybojów. Ponadto część nawierzchni całkowicie zniknęła po pracach kanalizacyjnych.

Mieszkańcy ul. Jana Polskiego zgłosili się do urzędu, aby zwrócić uwagę na stan drogi znajdującej się w pobliżu ich zabudowań. Do sprawy na sesji rady miejskiej odniósł się też burmistrz Piotr Mieloch. Okazuje się, że inwestycja prawdopodobnie będzie wykonana w przyszłym roku.

Część terenu należy do urzędu gminy, dlatego tym tematem zajmuje się Wydział Inwestycji i Zamówień. Jak poinformował nas naczelnik wydziału, trwają prace koncepcyjne dotyczące tej inwestycji. Na ul. Jana Polskiego miałaby pojawić się nawierzchnia asfaltowa. Wstępnie koszt remontu został oszacowany na 320 tys. zł.

 

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA