Odcinek "jedenastki" nosi nazwę ul. Poznańskiej. Odcinek "jedenastki" nosi nazwę ul. Poznańskiej.

Ulica Poznańska w Środzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ubiegłym tygodniu podczas sesji Rady Miasta podjęto uchwały, dzięki którym nadano nazwy dwóm ulicom i rondu w Środzie.

Rondo, które otrzymało nową nazwę, mieści się na skrzyżowaniu ulic Poselskiej i Sportowej. Miejsce to ma teraz imię Janusza Kusocińskiego – wybitnego sportowca, złotego medalisty olimpijskiego z Los Angeles w biegu na 10 km oraz srebrnego medalisty mistrzostw Europy na dystansie 5 km. Kusociński został zamordowany w czasie II wojny światowej przez hitlerowców.
Nazwę otrzymała także mała uliczka znajdująca się przy komendzie policji. Od ubiegłego tygodnia nosi ona imię Bonifacego Siekierskiego – zasłużonego dla harcerstwa w Środzie, odznaczonego najwyższym wyróżnieniem harcerskim. B. Siekierski w czasie wojny był aktywnym członkiem Armii Krajowej.
Zmieni się także nazwa ulicy Kruczkowskiego. Wszystko to za sprawą Zarządzenia Wojewody i działań zmierzających do usunięcia patronów ulic związanych z ustrojem komunistycznym. Ulica Leona Kruczkowskiego będzie w nieodległej przyszłości nosiła imię Ireny Sendlerowej. Działaczki, która zasłynęła działaniami na rzecz ratowania Żydów w okresie okupacji. Dama Orderu Orła Białego. Otrzymała tytuł „Sprawiedliwa wśród narodów świata” - najwyższe odznaczenie izraelskie.
W Środzie od tygodnia znajduje się także ulica Poznańska. Nazwę taką nadano odcinkowi „jedenastki”, który znajduje się w granicach miasta i przebiega w sąsiedztwie stacji PKN Orlen.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy