Skwer przy rondzie im. Jana Pawła II w tym roku znacząco się zmieni Skwer przy rondzie im. Jana Pawła II w tym roku znacząco się zmieni

Środa: Wkrótce nowe nasadzenia w mieście

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Władze Środy przymierzają się do nasadzeń nowych drzew w kilku lokalizacjach. Będzie to jeden z tegorocznych projektów w ramach budżetu obywatelskiego.

Mieszkańcy w ubiegłym roku zdecydowali, że projekt pod nazwą „Zielona Środa – posadzenie nowych drzew na terenie miasta Środa” uzyska dofinansowanie w kwocie 100 tys. zł. Projekt będzie realizowany przez Zakład Gospodarki Komunalnej. Poza wspomnianą kwotą, która została zarezerwowana w miejskim budżecie, dojdzie do tego jeszcze kolejne 75 tys. zł z kasy ZGK.

Jak poinformowała nas Iwona Nagórko-Czwojdrak z Zakładu Gospodarki Komunalnej, nowe nasadzenia pojawią się m.in. na narożniku ulic Wiosny Ludów i Kegla (w pobliżu kościoła Najświętszego Serca Jezusa), na rogu ulic Niedziałkowskiego i Lipowej (przy rondzie im. Jana Pawła II), a także na ul. Poselskiej, 20 Października (przy szkole), Dworcowej, Fredry, Jana Polskiego (przy przystanku autobusowym) i przy średzkim szpitalu. Nie są to jednak wszystkie lokalizacje. Trwają jeszcze negocjacje w sprawie kolejnych miejsc nowych nasadzeń.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ