Środa: Kilka mniejszych remontów w powiecie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Działalność Powiatowego Centrum Inwestycji wzbudza kontrowersje głównie wśród radnych opozycyjnych w obecnej radzie powiatu. Przyjrzeliśmy się temu, jakie inwestycje spółka wykonała w ubiegłym roku.

Odpowiedź na to pytanie przedstawia raport o stanie powiatu średzkiego na 2019 r. Wynika z niego, że spółka wykonywała dwie modernizacje dróg: Pławce-Chłapowo (450 m drogi za 89 999,65 zł), Sulęcinek-Murzynowo Leśne (700 m za 474 152,33 zł), zaprojektowała i wybudowała chodnik w Śnieciskach (85 m za 412 299,99 zł), rozbudowała chodnik w Murzynowie Kościelnym (100 m za 43 500 zł), utwardziła ciąg pieszy w Szrapkach (350 m za 30 216,80 zł), wykonała pierścienie rond i wyspy segregacyjne na rondach przy wieży ciśnień i położyła nakładkę bitumiczną w zatoce autobusowej i miejscach parkingowych na ul. Daszyńskiego (85 m za 47 333 zł).

Co ciekawe, powiatowa spółka przystąpiła tylko do jednego przetargu wspólnie z Firmą Budowlaną Spochacz z Ruszkowa. Oferta na rozbudowę drogi Chwalęcin-Szypłów w kwocie niemal 7 mln zł była droższa niż najtańsza propozycja zakładu Sławomira Begiera w Nekli (5 360 000 zł).

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Kijewo: Nie ma chętnych na biurowiec
Powiat: Gdzie można się wykąpać?
Koronawirus: Stan na dzień 6 sierpnia
Środa: Miasto kupi pojazdy elektryczne?
Powiat: Ilu mieszkańców zarobiło miliony?