Odkurzacze miejskie mają pracować na ulicach Środy przez cały dzień. Odkurzacze miejskie mają pracować na ulicach Środy przez cały dzień.

Odkurzacze miejskie czyszczą Środę [WIDEO]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnich dniach średzkie Usługi Komunalne zakupiły dwa odkurzacze miejskie, przy użyciu których prowadzą prace porządkowe na ulicach naszego miasta.

Pierwszy z odkurzaczy miejskich zakupiony został pod koniec marca, a w ubiegłą środę Usługi Komunalne zdecydowały się na zakup drugiego. Odtąd, na ulicach naszego miasta, mają one pracować przez cały dzień – każdy z nich obsługiwany przez jedną osobę w godzinach porannych, zastąpionych przez zmienników w godzinach popołudniowych.

Zakupione przez UK odkurzacze miejskie sprawdzają się przede wszystkim przy odsysaniu zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc. Posiadają licznik godzin pracy, 240-litrowy zbiornik na śmieci oraz klapę na duże odpady (np. kartony po sokach), a duża średnica (100 mm) węża ssącego umożliwia zbieranie śmieci wielkości plastikowych butelek po napojach. Zakupiony sprzęt posiada możliwość pokonywania wzniesień o nachyleniu do 15 procent.

Media

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.