Na najbliższej sesji radni miejscy zadecydują, czy nowe rondu przy ?Trójce? będzie nosiło nazwę Ignacego Łukasiewicza. Na najbliższej sesji radni miejscy zadecydują, czy nowe rondu przy ?Trójce? będzie nosiło nazwę Ignacego Łukasiewicza.

Rondo Ignacego?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W najbliższym czasie Środa wzbogaci się o dwa nowe ronda. Jednocześnie trwa dyskusja o tym, jak je nazwać. Okazuje się jednak, że jedno z nowych rond niemal ma już swoją nazwę! Wszystko dzięki młodym średzianom, którzy wzięli sprawy w swoje ręce.

Jakiś czas temu na naszym profilu społecznościowym rozpoczęliśmy dyskusję o nazwach dla dwóch nowo powstających rond w Środzie. Szybko okazało się, że mieszkańcy mają bardzo dużo pomysłów na nazwanie jednego i drugiego ronda. Czy któraś z ich propozycji zostanie zrealizowana?

Rondo wielkiego Polaka?
Dzisiaj już wiemy, że nazwa ronda przy Szkole Podstawowej nr 3 jest już prawie ?przyklepana?. Okazuje się, że uczniowie ?Trójki? postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zaprezentować swój pomysł bezpośrednio przed Komisją Kultury i Nazewnictwa Rady Miejskiej. Młodzi średzianie dobrze przygotowali się do tego spotkania. Przedstawili radnym swój pomysł na nazwanie ronda imieniem Ignacego Łukasiewicza. Prezentacja i argumenty młodzieży były na tyle przekonujące, że radni przystali na koncepcję uczniów. Teraz komisja pomysł nazwy przedstawi Radzie Miejskiej, która weźmie go pod głosowanie. Jeżeli wypadnie ono pomyślnie, a raczej wszystko na to wskazuje, to mniejsze z nowych rond dzięki uczniom ?Trójki? będzie przypominało średzianom o polskim farmaceucie i przedsiębiorcy, wynalazcy lampy naftowej oraz pionierze przemysłu naftowego w Europie, Ignacym Łukasiewiczu.

Rondo Poznańskiego Czerwca?
Do nazwania zostało jeszcze jedno rondo, na wjeździe do Środy. Propozycji jest sporo. Swoją nazwę (rondo 28 czerwca 1956 r.) zgłosił komisji m.in. radny Paweł Wullert. Swoją propozycję uzasadnia on m.in. tym, że wśród uczestników czerwcowych protestów byli również mieszkańcy Środy i okolic. Wielu z nich dojeżdżało bowiem do poznańskich zakładów pracy. Na razie jednak, jak informuje komisja, rondo jest dopiero w budowie, więc radni nie myślą jeszcze o jego nazwie. Przyjmują jednak wnioski z propozycjami i czekają na kolejne pomysły.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.