Piotr Kasprzak WYBORY#2

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Szafranek" wybrały się do Gminnego Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Środzie w celu przekazania darów ze zbiórki koców, karmy i zabawek dla zwierząt zorganizowanej w przedszkolu.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca - OR PCK i Szkoła Podstawowa nr 3 zorganizowali 16 października „bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) przez jak największą ilość osób”.

Od poniedziałku Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego pracuje w nowej siedzibie, która mieści się przy ul. Czerwonego Krzyża 2.

We wtorek w Urzędzie Miejskim odbyło się podziękowanie dla twórców projektów, które zwyciężyły w głosowaniu podczas Budżetu Obywatelskiego 2019.

Wiele na to wskazuje, że w tym roku uda się oficjalnie rozpocząć sezon narciarski w naszym mieście. Gmina już przygotowuje się do stworzenia odpowiednich warunków do szusowania na Górce Wojtaszaka.

Mela schwytana

Już kilkakrotnie pisaliśmy na łamach naszej gazety o Meli – psiaku, który przybył do Środy z poznańskiego schroniska, jednak zaledwie po jednej dobie uciekł swojemu nowemu opiekunowi. Co dzieje się z suczką? Czy po ponad roku udało się ją złapać?

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy kandydatów na radnych oraz wójta. Teraz czas na podsumowanie pracy dotychczasowej rady i włodarza gminy.

W dzisiejszym wydaniu ukazała się zła reklama wyborcza kandydata do rady powiatu - Piotra Kasprzaka.

W przyszłym roku przedsiębiorstwa zapłacą ogromne pieniądze za energię elektryczną. Już w tym miesiącu niektóre średzkie firmy otrzymały proponowane stawki. Podwyżki sięgną nawet kilkudziesięciu procent. Jak wpłynie to na przeciętnego Kowalskiego? Z czego wynika aż tak wielka zmiana?

W ciągu trwającej kampanii wyborczej nierzadko zdarzają się incydenty związane z niszczeniem lub zrywaniem plakatów i banerów kandydatów.