Arcybiskup Stanisław Gądecki zwolnił z funkcji proboszcza NMP Wniebowziętej w Czerlejnie ks. kan. Sławomira Andree. Jak już informowaliśmy do internetu wyciekła rozmowa duchownego, w trakcie której umawia się na seks z innym mężczyzną. Pojawia się również wątek narkotyków.

Jest ścigana przez grecki wymiar sprawiedliwości za rzekome przestępstwa podatkowe. Na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania opuściła areszt śledczy w Środzie i została wydana greckiej prokuraturze. Pojawiają się jednak wątpliwości dotyczące tej decyzji.

W poniedziałek z powodu zaplanowanych prac konserwacyjnych prądu nie będą mieli mieszkańcy ulicy Horbaczewskiego, Gnieźnieńskiej, Bora Komorowskiego i Grota Roweckiego w Środzie oraz części Dominowa. W kolejnych dniach w dostawie w energii elektrycznej zaplanowano w Otocznej, Zaniemyślu, Boguszynie, Boguszynku i Koszutach.

Od 2 września uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa, która umożliwi dojazd z Zaniemyśla do Śremu. Z połączenia będzie można korzystać bezpłatnie.

W piątek na ulicy Dębowej w Murzynowie Leśnym samochód marki Nissan uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku ranny został kierowca i pasażerowie.

Trwające od kilku tygodni upały, jak również brak opadów deszczu, powodują zwiększone zużycie wody przez odbiorców Miejskiego Przedsiębiorstwa, Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji. W niektórych przypadkach, są pretekstem do nieopomiarowanego pobierania wody, czyli jej kradzieży.

Strażacy z ochotniczych straży pożarnych nieustannie sprawdzają swoje umiejętności dotyczące gotowości bojowej do akcji. Pokazały to kolejne zorganizowane manewry.

Starostami tegorocznych dożynek w Dominowie będą Alicja Kasperska i Wojciech Najdek.

Mieszkańcy ul. Głównej, Tęczowej i Promiennej w Sulęcinku mieli okazję do lepszego poznania się na imprezie integracyjnej zorganizowanej przez państwa Błaszaków.

W najbliższą niedzielę w amfiteatrze przy plaży miejskim nad Jeziorem Raczyńskim odbędą się gminno-parafialne dożynki i święto chleba.