Ogólnopolski projekt „Lekcje z ZUS” realizowany jest pod patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej. Założeniem projektu jest zapoznanie uczniów z ideą ubezpieczeń społecznych.

Średzianka Dominika Hoft i zielonogórzanka Marlena Pogorzelczyk zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Przez ponad dobę nieprzerwanie grały w boccia.

Mgła oraz niedostosowanie prędkości do warunków pogodowych były przyczyną kolizji do której doszło we wtorkowy poranek w Olszewie.

Ogromne kłęby dymu zaniepokoiły w niedzielę wieczorem mieszkańców osiedla Jagiellońskiego. Trzy jednostki straży pożarnej gasiły pożar sterty gałęzi w okolicach średzkiego dworca kolejowego.

W środę z powodu zaplanowanych prac konserwacyjnych prądu nie będą mieli mieszkańcy Czarnotek i Lubonieczka, a w czwartek prądu nie będzie w części Środy i Zaniemyśla oraz w Winnej, Bożydarze i Ruszkowie.

W minioną niedzielę w Krzykosach po raz pierwszy odbył się Festiwal Kapusty. Podczas wydarzenia przeprowadzono konkurs kiszenia kapusty. Były też inne atrakcje, m.in. konkurencje z kapustą, występy, degustacje i skansen.

Prawdopodobnie za dwa tygodnie będzie można korzystać z nowej pętli autobusowej przy ul. Inwalidów Wojennych. Zostanie ona przeniesiona z pobliskiej ul. Lipowej.

Nieco ponad 490 tys. zł to kwota przeznaczona na fundusz sołecki w 2020 roku.

Niemal 340 tys. zł zostanie przeznaczone na fundusz sołecki w 2020 roku.

Pieniądze na wielotysięczne zakupy otrzymali ochotnicy z jednostek powiatu średzkiego. Pozwolą one na zakup niezbędnego wyposażenia pomocnego przy akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA