×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Mariusz

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

W poniedziałek 16 grudnia, w wieku 70 lat, odeszła od nas Ewa Jasińska – średzianka znana i kojarzona z miłości do fotografii, zwierząt i przyrody, a przede wszystkim wielka fanka i znawczyni ptaków.

W sobotę 31 sierpnia w Dance-art i Pole-art odbędą się drzwi otwarte dla dzieci i młodzieży.

Z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca, oraz zbliżającego się Dnia Dziecka, w Przedszkolu „Tęczowa Kraina” przygotowano pełen niespodzianek festyn dla całych rodzin. To już drugi raz jak dzieci ze swoimi rodzicami uczestniczą w festynie przygotowanym przez przedszkole.

W dniach 29 maja- 3 czerwca odbędą się Średzkie Sejmiki Kultury. Co będzie się działo w tym roku?

Podczas montowania stacji ładujących elektryczne samochody w Środzie, wiele osób wątpiło w ich zasadność w naszym mieście i pytało, kto z tego będzie korzystał.

Tymi słowami zatytułował swój wpis na Twitterze były premier Polski Leszek Miller, który w minioną sobotę odwiedził Środę.

Jak co roku o tej porze Etyliniarze rozpoczynają oficjalnie sezon jednośladów.

W piątek w kolegiacie odprawiono Mszę Świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych. Po mszy średzianie przemaszerowali ulicami miasta w stronę ronda przy cmentarzu, gdzie organizatorzy zabrali głos w którym odnieśli się do do historii naszego kraju i idei żołnierzy o których wszyscy mieli zapomnieć.

Przyszłe panny młode, jak i panowie młodzi zjechali w minioną niedzielę do Młodzikowa. Wszystko za sprawą Targów Ślubnych zorganizowanych przez salon bielizny Chabur oraz firmę dbającą o to, aby ślub był jedną z najpiękniejszych chwil w życiu – Przepis na Ślub.

W walentynki odbył się balik karnawałowy zespołu dziecięcego Józefinki działającego przy parafii św. Józefa. Dzieci przebrały się m.in. za krakowianki, królewny, zwierzątka, jak i za postacie święte: Maryję i Józefa