Szymon

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Koncerty Organka i Kasi Kowalskiej to główne punkty Cloud9 Festival 2018, który odbędzie się w Ośrodku Kultury w dniach 17-18 sierpnia. Zaplanowano też wiele innych wydarzeń: kilkanaście warsztatów, przegląd zespołów, didżejskie sety, a także strefę idei, w której stoiska wystawią organizacje społeczne i charytatywne.

Na ostatniej Sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego zjawili się podopieczni średzkiej Szkoły ZOO. Złożyli podziękowania marszałkowi i samorządowi za sfinansowanie ich wyjazdu do USA, gdzie uczniowie odnieśli sukces podczas światowego finału Odysei Umysłu.

Ponad pół miesiąca spędzili w Izraelu podopieczni Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Grupa uczniów swoimi umiejętnościami wsparła rozbudowę Domu Pokoju w Betlejem.

Racowiskiem i wspólnym odśpiewaniem hymnu na rondzie Jana Pawła II uczczona zostanie godzina „W” – przypadająca na 1 sierpnia 74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. 

Przez 30 czerwcowych dni średzianin Sławomir Bednarek przebył na czterdziestoletnim składaku 1,3 tys. kilometrów, promując w ten sposób ideę budowy w naszym mieście Hospicjum im. Piotra Króla.

W czwartek 2 sierpnia w godz. 14:00-18:00 przy wejściu do nowego skrzydła Szpitala Średzkiego stanie mammobus.

Na nauce języka oraz poznawaniu kultury i zwyczajów anglojęzycznych krajów upływają najmłodszym półkolonie z Gryfindoor Centrum Językowym.

W środę 12 września w auli Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej, w ramach ogólnopolskiej akcji SMARTPHONE LIFE, odbędzie się wykład otwarty o.

Przez dwa lipcowe dni uczniowie klas wojskowych z ZSR brali udział w szkoleniu strzeleckim Schmeisser Cup, który odbył się na terenie Centrum Szkoleniowego Camp X w Babimoście.

Najbliższe tygodnie upłyną w Środzie pod znakiem niebiletowanych koncertów. Przekrój muzycznych gatunków mieszkańcom miasta zafundują Dni Powiatu Średzkiego, Cloud9 Festival oraz Dożynki.

Natom
Wyprzedaż butów...