Radosław

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

W czwartek 19 września w Środzie dwóch mężczyzn podających się za pracowników wodociągów okradli seniorkę. Oszuści podając się za pracowników wodociągów weszli do mieszkania pod pretekstem awarii wody.

Trwają prace wykończeniowe przy nowym parku, który kilka miesięcy temu został oddany do użytku w pobliżu Jeziora Średzkiego. Niestety pojawiają się liczne zniszczenia.

Zakład Gospodarki Komunalnej podsumował straty dokonane przez wandali w okresie wakacyjnym. Koszt wszystkich napraw wyniósł kilkanaście tysięcy złotych.

Do użytku została oddana tężnia solankowa, którą zbudowano na Skwerze Powstańców Wielkopolskich w pobliżu budynku Liceum Ogólnokształcącego.

Władze miasta i powiatu upamiętniły rozstrzelanych przez hitlerowców 80 lat temu na Łąkach Kijewskich dwudziestu jeden Polaków. W uroczystościach wzięły też udział delegacji organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i młodzież ze szkół.

W piątek 13 września minął termin składania dokumentów w konkursie na sekretarza gminy Miłosław. Jednym z kandydatów miał być były starosta średzki Marcin Bednarz.

42-latek, który jechał w obszarze zabudowanym ponad setkę, miał ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto próbował winę za taką jazdę próbował zrzucić na pasażerów.

Rada gminy Zaniemyśl zakończyła kontrolę funkcjonowania wyspy Edwarda. Nie jest wykluczone, że sprawa zostanie skierowana do Najwyższej Izby Kontroli.

We wrześniu rozpoczęły się zapowiadane kontrole przestrzegania przez mieszkańców gminy Środa przepisów dotyczących systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

W sobotę 14 września strażacy z OSP Dominowo zostali zadysponowan do miejscowości Poświątno, gdzie doszło do pożaru ciągnika rolniczego znajdującego się na polu.