Radosław

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

W minioną niedzielę w Kołaczkowie odbył się 38. Bieg o Złoty Kłos. Na starcie zjawiło się 202 biegaczy, w tym również spora grupa średzian.

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przedstawił ostateczny kształt trzeciej wielkopolskiej klasy okręgowej. Nastąpiła rezygnacja z części wcześniej planowanych zmian.

Włodarze Jarocina i Środy w minionym tygodniu podpisali porozumienie międzygminne w zakresie gospodarki odpadami i osadami ściekowymi.

Magdalena Leporowska z UKS Taekwondo Środa była jedną z zawodniczek polskiej kadry, która zdobyła brązowy medal podczas trwającej Uniwersjady w Neapolu.

Magdalena Czwojdrak i Roksana Poll z Orkanu Środa w minionym tygodniu zdobyły srebrne medale podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady w sportach letnich.

Zderzenie cysterny z samochodem osobowym spowodowało spore utrudnienia na krajowej jedenastce. Droga była zablokowana przez kilka kolejnych godzin.

Sprawa przebudowy ulicy Ogrodowej w Zaniemyślu nadal budzi kontrowersje. Pokazuje to skarga na działalność wójta w tej sprawie, która dotarła do rady gminy.

Mimo licznych upałów, grupa rowerzystów odważyła się wyruszyć na trasę dziewiątej już edycji rajdu „Odjazdowego Bibliotekarza”. Impreza odbyła się w niedzielę 30 czerwca.

Policjanci w ostatnich dniach weryfikowali sygnały mieszkańców dotyczące zachowań kierowców w rejonie ulicy Strzeleckiej w Środzie. Za jazdę w mieście z nadmierną prędkością ukarano kilkunastu kierowców, a dwóm za jazdę ponad setką – zatrzymano prawo jazdy. Stróże prawa podkreślają, że kontrole radarowe będą nadal prowadzone w tym rejonie miasta. Liczba wypadków wciąż rośnie, prym nadal wiedzie nadmierna prędkość.

Kwestia dofinansowania budowy lamp ulicznych na ulicy Bednarskiej w Nowym Mieście podzieliła radnych. Ostatecznie ta inwestycja nie otrzyma dodatkowych pieniędzy.