Janusz

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Średzianie będą mogli powitać 2020 rok na Starym Rynku. Sylwestrowa zabawa rozpocznie się o godz. 22:30 i potrwa trzy godziny. A co dla mieszkańców przygotowuje miasto?

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego już po raz 25. odbył się Tydzień Kultury, w ramach którego szkołę odwiedzają niecodzienni goście, a uczniowie mogą zwiedzić średzkie instytucje i przedsiębiorstwa.

Co będzie się działo w najbliższy weekend i w przyszłym tygodniu? Na co warto się wybrać? Oto nasz informator.

Podczas poniedziałkowej sesji zaniemyscy radni zatwierdzili nowe stawki podatku rolnego.

W przyszłą niedzielę, 15 grudnia zmieni się rozkład jazdy wszystkich linii miejskich średzkiej komunikacji. Główna zmiana to uruchomienie nowej pętli przy targowisku oraz dopasowanie godzin odjazdów do rozkładu jazdy pociągów.

Uczniowie średzkiego LO wezmą udział w finale wielkopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich, który odbędzie się 13 grudnia na poznańskim UAM.

Pod koniec listopada Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie wypowiedziało gminie Zaniemyśl umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów, która miała obowiązywać do końca przyszłego roku. Powodem są trzykrotne podwyżki w tym roku za składowanie odpadów w Jarocinie. Być może śmieci będą trafiać do poznańskiej spalarni.

Wybitny polski tenisista, czterokrotny ćwierćfinalista turniejów wielkoszlemowych, zwycięzca Australian Open, komentator sportowy, biznesmen i kolekcjoner sztuki – Wojciech Fibak był gościem średzkiego ogólniaka.

Już po raz trzeci do Zaniemyśla zawitał Konwój świętego Mikołaja. Grupa Motocyklowa Czerwone Lwy przygotowała dla dzieci słodkie upominki. Najmłodsi mogli również wsiąść na pokład mikołajowych sań lub zasiąść za kierownicą motocykla.

Kierujący fiatem ducato podczas wykonywania manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia z rowerzystką. Jak się okazało kobieta miała prawie promil alkoholu. Z kolei nadmierna prędkość była przyczyną dachowania auta, do którego doszło na ul. Westerplatte w Środzie. Mężczyźnie nic się nie stało, jednak obywatel Ukrainy oddalił się z miejsca wypadku. To nie jedyne zdarzenia, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na drogach powiatu średzkiego.