Dyrektor artystyczny festiwalu Bartosz Godziewski przy plakacie zapowiadającym wydarzenie. Dyrektor artystyczny festiwalu Bartosz Godziewski przy plakacie zapowiadającym wydarzenie.

Koncerty, warsztaty i inne. W piątek rusza Cloud9 Festival Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Koncerty Organka i Kasi Kowalskiej to główne punkty Cloud9 Festival 2018, który odbędzie się w Ośrodku Kultury w dniach 17-18 sierpnia. Zaplanowano też wiele innych wydarzeń: kilkanaście warsztatów, przegląd zespołów, didżejskie sety, a także strefę idei, w której stoiska wystawią organizacje społeczne i charytatywne.

W piątek 17 sierpnia jako główna gwiazda wystąpi Organek. Za swój drugi album pt. „Czarna Madonna”, który promować będzie w Środzie, otrzymał on nagrodę Fryderyka w kategorii Album Roku i Utwór Roku. Wcześniej, bo już o godz. 13:00, zacznie się przegląd zespołów, podczas którego o szereg nagród zagrają: C Major Seven, Francis Tuan, Izzy and The Black Trees i Strange Clouds. Jeszcze przed głównym koncertem didżejski set zafunduje Duszne Granie.

W sobotę publiczność rozgrzeje DJ Lux Familiar, a później – laureat przeglądu zespołów. Po nich na scenie pojawi się druga festiwalowa gwiazda, czyli Kasia Kowalska. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, znana z takich hitów jak „Antidotum”, „Co może przynieść nowy dzień” i „Prowadź mnie”, po dziesięciu latach powróciła z nowym albumem. Następnie w ramach afterparty w Kropka Pub odbędzie się koncert Mean Machine.

W tym roku będzie można wziąć udział w aż trzynastu warsztatach: wokalnych, fotograficznych, plecenia wianków, malowania toreb, tańca izraelskiego, realizacji dźwięku czy fitness jump.

Swoje stoiska w OK wystawi kilkanaście organizacji, m.in. Greenpeace, Fundacja „Mam Marzenie” i Fundacja „W Związku z Rakiem”, Stowarzyszenie Hospicjum im. Piotra Króla czy DKMS.

Nie zabraknie także strefy gastro i chilloutu. Ponadto w sobotę nad jeziorem odbędzie się turniej siatkówki plażowej.

Będzie też mnóstwo słoneczników, towarzyszących festiwalowi już po raz trzeci. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.