Wydrukuj tę stronę
Artystka (pierwsza z prawej) otrzymała dużo gratulacji i serdecznych życzeń. Artystka (pierwsza z prawej) otrzymała dużo gratulacji i serdecznych życzeń.

Świat wewnętrznej harmonii

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Tak brzmi tytuł wystawy malarskiej i rysunku Małgorzaty Bąkowskiej. Wernisaż prac artystki odbył się w czwartek 27 września w średzkim Ośrodku Kultury.

Zaczęło się od wykonywania ilustracji do książek i rysunków, co stało się jej prywatnym hobby. W dorosłym życiu swoją pasję kontynuowała, malując na płótnie i ucząc się rysunku u prof. Derbicha w Poznaniu. Opracowywała także krzyżówki i ilustracje do miesięcznika „W kręgu rodziny kolegiackiej”.
Maluje od zawsze, jednak nie ukrywa, że prawdziwe malowanie zaczęło się dla niej właśnie teraz, gdy ukończyła pracę zawodową. Do dziś wykonała kilkadziesiąt obrazów i dużą liczbę szkiców. Jak przyznaje, w tym roku namalowała jeden obraz, gdyż czas wolny poświęca rodzinie. Lubi kolor żółty, wiosnę i lato, a ponadto uwielbia jeździć na rowerze.
Jej prace wykonane są technikami, m.in. akwarelą, pastelem i tuszem.
Ich tematyka obejmuje sytuacje i fantazje codziennego życia, nasycone pewną melancholią i nastrojowością, jednym słowem są pełne harmonii. Wystawa trwa do 10 października.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl