Wenecja w Środzie Dzięki gościnności dyrektora muzeum, Jacka Piotrowskiego, a także uprzejmości Beaty Wielopolskiej, jej unikatowe dzieła, stworzone wspólnie z mamą, Bożeną Motylewską-Wielopolską, mogą teraz cieszyć oczy średzian.

Wenecja w Środzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak w Wenecji czują się ci, którzy odwiedzają Galerię Miejską na Starym Rynku w Środzie Wlkp. Od wernisażu wystawy „Radość życia”, który odbył się 19 stycznia, można podziwiać piękne kostiumy weneckie autorstwa Bożeny i Beaty Wielopolskich.

Pani Beata w 1996 r. po raz pierwszy uczestniczyła w karnawale w Wenecji. Zawoziła tam i fotografowała kostiumy stworzone wspólnie z mamą, Bożeną Motylewską-Wielopolską. Ma na koncie kilka wystaw fotografii, których wernisaże wzbogaca happeningami w  autorskich kostiumach. Niestety, w 2017 r. pani Bożena umarła. Córka kontynuuje jednak dzieło weneckich strojów i zwierzyła się nam, że mimo wielu lat pobytu za granicą, to tu, w Środzie, jest jej miejsce, a ta wystawa to hołd dla jej mamy. Autorka wspominała swoją mamę jako osobę niezwykłą i utalentowaną, która weneckie kostiumy zaczęła tworzyć pod wpływem impulsu. W wieku od 78-84 lat swego życia uszyła ich około 160. Wszyscy, którzy chcą zobaczyć piękną i unikatową wystawę, po prostu powinni zajrzeć do średzkiej Galerii.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ