Ewie Jasińskiej towarzyszył jej wierny przyjaciel – Biko. Ewie Jasińskiej towarzyszył jej wierny przyjaciel – Biko.

Weekend w CIT

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzięki Centrum Informacji Turystycznej mieszkańcy Środy mogli spędzić miniony weekend pod znakiem dobrej sztuki i muzyki.

W piątkowy wieczór w CIT można było podziwiać wystawę zdjęć pt. „Ptaki w Polsce”. Na wernisażu pojawiły się prawdziwe tłumy. Sama autorka fotografii, Ewa Jasińska, nie kryła zdziwienia i wzruszenia tak wypełnioną salą. Jej przyjaciele i znajomi zobaczyli niesamowite fotografie przeróżnych gatunków ptaków, a także wysłuchali opowieści o tym, jak zaczęła się jej pasja i dokąd udaje się, by uchwycić tak przepiękną przyrodę.
W CIT mile widziane były też psiaki, które są dla E. Jasińskiej bardzo ważne. Pomiędzy nogami podziwiających zdjęcia przechadzał się jej wierny kompan podróży – Biko. Na środku sali rozstawiony był również namiot, który autorka zabiera ze sobą na wyprawy.
Dzień później, 27 stycznia, CIT zaprosiło na drugi już w swojej krótkiej karierze, kameralny koncert. Tym razem średzianie mogli udać się w muzyczną podróż z Peterem J. Birchem. Za tym pseudonimem kryje się Piotr Jan Brzeziński, który jest twórcą muzyki, aranżerem i tekściarzem pochodzącym z małego miasteczka Wołów na Dolnym Śląsku. Jego twórczości można przypisać kilka gatunków, m.in. folk rock, americana, alt-country czy blues. Artysta ma na swoim koncie już cztery płyty. I mimo że Peter J. Birch na scenie wystąpił jedynie w towarzystwie gitary, już od pierwszych taktów potrafił zbudować magiczną atmosferę oraz złapać świetny kontakt z publicznością.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ