Rysunek i malarstwo Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na wystawę prac średzkiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w piątek 23 marca o godzinie 18:00 zaprasza Galeria Miejska na Starym Rynku w Środzie. Wstęp wolny.

Sekcja plastyczna przy UTW istnieje od 2011 r., czyli od założenia Stowarzyszenia. Inicjatorem plastycznych spotkań był pan Andrzej Gniotowski, średzki plastyk, emerytowany nauczyciel, który po utworzeniu UTW, zaproponował prowadzenie zajęć plastycznych. Zgłosiło się wówczas ponad 10 osób i tak powstała sekcja plastyczna, która istnieje do dnia dzisiejszego. Sekcja w swoim dorobku ma liczne wystawy prac studentów z okazji uroczystości UTW, wystawy w Ośrodku Kultury w Środzie, a także w Międzychodzie z okazji Wielkopolskich Spotkań Artystycznych Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Grupa studentów nabywających zdolności malarsko-rysunkowe ma zawsze około 10 studentów, jednakże aktualnie jest ich 11. Początkowo, przez cztery i pół roku, zajęcia prowadzone były w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego dzięki uprzejmości dyrektora tej szkoły - Marka Kostki. Ponad dwa lata temu sekcje pod dach placówki kulturalnej zaprosiła dyrektor Ośrodka Kultury Ewa Kusik i tam działa do dziś. 

Zajęcia prowadzili: przez trzy lata - Andrzej Gniotowski, przez półtora roku - Barbara Hulewicz-Smolarz, a od ponad dwóch lat prowadzi je - Sara Filipiak.

Aktualnie w zajęciach uczestniczą: Grzechowiak Małgorzata, Scheffler Hanna, Jędrzejczak Janina, Formanowicz Stefania, Znojek Krystyna, Bogdańska Mirosława, Jankowska Zofia, Piotrowska Danuta, Multaniak Ewa, Janicka Wiesława i opiekun sekcji Tadeusz Świejkowski.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ