Uczestnicy sekcji plastycznej wraz z opiekunką Sarą Filipiak są dumni ze swych osiągnięć. Uczestnicy sekcji plastycznej wraz z opiekunką Sarą Filipiak są dumni ze swych osiągnięć. fot. Galeria Miejska

Artyści z UTW - malarstwo i rysunek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na wystawę rysunku i malarstwa członków Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w piątek 23 marca zaprosiła Galeria Miejska na Starym Rynku w Środzie Wlkp.

Zebranych gości oraz członków sekcji plastycznej działającej przy UTW powitał dyrektor muzeum, Jacek Piotrowski, dyrektor Ośrodka Kultury, Ewa Kusik, i opiekun sekcji, Tadeusz Świejkowski. Podczas wernisażu wspomniano o początkach sekcji i o tym, że nadal działa w pełnym rozkwicie. Inicjatorem plastycznych spotkań od 2011 r. był Andrzej Gniotowski, średzki plastyk i emerytowany nauczyciel. Sekcja ma w swoim dorobku wystawy z okazji uroczystości UTW, prezentowane w OK, a także w Międzychodzie. Grupa nabywająca zdolności plastyczne liczy zawsze około 10 studentów, jednak aktualnie jest ich 11. Początkowo zajęcia prowadzone były w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, a od ponad dwóch lat odbywają się one w średzkim Ośrodku Kultury, pod okiem Sary Filipiak. Wystawę artystów UTW można podziwiać do 15 kwietnia.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ