×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Srebrny Harmonic [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W ostatni weekend kwietnia w Kościanie odbył się II Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego. Wzięły w nim udział grupy taneczne z całej Polski, w tym ze Środy.

Do Kościana pojechali walczyć także tancerze ze Środy. O puchar Burmistrza Miasta Kościana zmagały się zespoły: Jazzer i Jazzerek Mini ze szkoły Dance-art Patrycji Maciejewskiej, Passion Dance pod kierownictwem Angeliki Michlak oraz formacje i miniformacje ze Szkoły Tańca Lafitnessclub. Także grupy ze Średzkiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego pod kierownictwem Natalii Zys odniosły wiele sukcesów.

W sobotę można było obejrzeć konfrontacje zespołów i solistów tańca nowoczesnego, takich jak: Hip Hop, Popping, czy bboying. W niedzielę rywalizowali tancerze i zespoły Tańca Współczesnego (Modern, Contemporary, Jazz, Broadway, Art performing), oraz Innych Form Tańca, takich jak: Disco Dance, show Case, latin solo.
Niedziela okazała się szczęśliwym Dniem Tańca dla tancerzy ze Średzkiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego pod kierownictwem nauczyciela tańca i choreografa Natalii Zys. Zespoły wróciły z kilkukrotnym podium. Najpierw zaprezentowały się solistki: Aleksandra Banaszak, Nicole Cieloszyk, Maja Markiewicz, Nastazja Włodarczak. Tancerki rywalizowały w kategorii taniec współczesny solo 9-11 lat. Dziewczyny wypadły rewelacyjnie- wszystkie przedostały się do półfinału. W rywalizacji brali udział najlepsi tancerze z całej Polski, dlatego poziom był bardzo wysoki. Solistek było 24, dlatego był to duży sukces średzkich tancerek, które znalazły się w pierwszej dwunastce. Następnie odbyła się rywalizacja w kategorii duety 9-11 lat. Także tancerki ze Średzkiego Stowarzyszenia- Maja Markiewicz i Michalina Dymska zaprezentowały się w konkursie . Dziewczęta we wspólnym pokazie zajęły 2 miejsce. Był to debiut tych wyjątkowo uzdolnionych tancerek, które trenują od września 2017 zarówno podczas zajęć grupowych jak i indywidualnych.
Jednak to nie koniec sukcesów Średzkiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego. W kategorii taniec współczesny 9-11 lat mini formacje (do 7 osób) zespół Harmonic Mini zajął 2 miejsce. A puchar wywalczyły Aleksandra Banaszak, Nicole Cieloszyk, Maja Markiewicz i Nastazja Włodarczak.
Nie zabrakło też miejsca na podium dla najstarszego zespołu prowadzonego przez Natalię Zys. Zespół Harmonic, który zaprezentował się w mniejszej grupie zajął także 2 miejsce w kategorii taniec współczesny powyżej 15 lat.
Niewątpliwie ogromny sukces odniosła formacja Harmonic Mini, która w kategorii taniec współczesny formacje 9-11 lat zajęła także 2 miejsce. Jest to jeden z największych sukcesów zespołu. W rywalizacji wzięło udział 12 najlepszych zespołów z całej Polski, a Harmonic Mini zdobył srebro. Zespół obronił tytuł Wicemistrzów Polski, który niecały miesiąc temu wywalczył podczas Turnieju tańca w Mosinie. Są to największe dotychczasowe osiągnięcia młodego zespołu, który prezentuje się co raz lepiej. Przypomnijmy, że podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Grand Prix Polski Dance Września w grudniu ubiegłego roku zespół zajął 3 miejsce.
Harmonic Mini trenuje od kilku lat pod okiem tancerki Natalii Zys, jednak w tym składzie ćwiczy dopiero od września.
Treningi Średzkiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego odbywają się w auli Gimnazjum Nr 1.
Natalia Zys prowadzi także zajęcia w Poznaniu i również poznański zespół naszej Średzianki stanął na podium. Tancerki ze Szkoły Tańca Diament zajęły 3 miejsce w kategorii formacje 12-15 lat taniec współczesny.
W skład zespołu Harmonic Mini wchodzą: Aleksandra Banaszak, Nicole Cieloszyk, Michalina Dymska, Zuzanna Kaczałka, Marta Kurnatowska, Amelia Lis, Julia Mnich, Antonina Pajchrowska, Laura Ratajczak, Laura Janicka, Natalia Stefaniak, Maja Witczak, Victoria Pucek, Anna Trójnara, Maria Twardowska, Zofia Twardowska, Paulina Wasiela.
Zespół Harmonic reprezentowały: Zofia Bartkowiak, Agata Błaszczyk, Daniela Bukowska, Laura Lis, Maja Gościniak, Gabriela Rogacka, Wiktoria Gałążewska.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.