Tegorocznym medalem Ad Valorem uhonorowano Marię Mieszczak, Sekretarz Miasta Środa Wielkopolska. Tegorocznym medalem Ad Valorem uhonorowano Marię Mieszczak, Sekretarz Miasta Środa Wielkopolska.

Ad Valorem dla sekretarz Marii Mieszczak - "Pracę traktowałam zawsze jako służbę wobec naszej społeczności" [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Średzkie Sejmiki Kultury to wielki cykl wydarzeń. W program sejmików wpisana jest uroczysta sesja Rady Miejskiej w Środzie Wlkp., która odbyła się w Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach” w piątek 25 maja.

Tradycją stało się już, że co roku radni podejmują podczas niej uchwałę, na mocy której przyznawany jest pamiątkowy medal gminy Środa – Ad Valorem (tłumaczenie: „według wartości”). Tegorocznym medalem uhonorowano sekretarz miasta Marię Mieszczak. W ten sposób burmistrz i radni docenili ogromny i wieloletni wkład pracy pani Marii na rzecz Środy, a także powiatu. Podczas gratulacji i podziękowań, przemawiający często wymieniali jej zasługi. Stworzenie wielu ważnych dokumentów, podejmowanie trafnych, właściwych i odpowiedzialnych decyzji, odpowiednie ukierunkowanie wielu spraw i praca z zespołem urzędników oraz sumienny dozór nad wieloma realizowanymi projektami. Uhonorowana Maria Mieszczak podczas podziękowań za otrzymany honorowy medal powiedziała, że praca, którą wykonywała z „oddaniem” i pełnym zaangażowaniem, jej zdaniem, nie stanowiła podstawy do nadania tak ważnego wyróżnienia.

– […] Pracę traktowałam zawsze jako służbę wobec naszej społeczności. Docenienie mojej pracy, nie ukrywam, że to nie była moja praca samodzielna, a praca całego zespołu, wszystkich samorządowców, z którymi dziś współpracuję, i którzy odeszli na emeryturę. Dlatego państwu wszystkim serdecznie dziękuję i to pożegnanie, bo 22 czerwca przechodzę na emeryturę. Będzie to dzień, w którym rozpocznie się nowa era w mym życiu. Nie ukrywam, że praca na rzecz samorządu, to były także chwile zwątpienia, niemocy, a pomocą byli moi najbliżsi, których tu nie ma. Szczególnie chcę podziękować mojej mamie w przededniu jej święta. Dziękuję Radzie za to odznaczenie . Natomiast jeśli państwo pozwolicie, po tylu latach, dzisiejsze odznaczenie traktuję, że otrzymaliśmy je wszyscy, jako pracownicy Urzędu Miejskiego w Środzie. Wszystkim, którzy mnie wspierali, może była to szorstka przyjaźń, znajomość – bardzo serdecznie dziękuję – powiedziała uhonorowana Maria Mieszczak, Sekretarz Miasta Środa Wielkopolska.

Podczas uroczystej LXIV Sesji Rady Miejskiej, pomnik historii, czyli Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach gościł władze miasta i powiatu, radnych, liczne delegacje organizacji pozarządowych, zaproszonych gości oraz delegacje z zaprzyjaźnionych miast z Niemiec i Czech.

Przybyli na uroczystość mieli okazję wysłuchać koncertu na skrzypcach w wykonaniu Anastazji Nowak oraz koncertu Felicjana Andrzejczaka z zespołem, w który także gości Piotr Nowak, ceniony piosenkarz, muzyk, kompozytor mieszkający w powiecie średzkim. Utwory „Noc komety” czy „Jolka, Jolka pamiętasz”, i wiele innych, publiczność przyjęła z entuzjazmem. Nad przebiegiem uroczystości czuwała prowadząca Katarzyna Kicińska-Pajchrowska.

Galeria

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Szkoła Podstawowa Specjalna