Dzięki umowie pomiędzy zarządem szpitala i gminą Środa a firmą Comarch szpital w Środzie Wlkp. pozyska nowoczesny sprzęt, bezprzewodowe holtery służące do diagnozowania nieprawidłowości kardiologicznych. Dzięki umowie pomiędzy zarządem szpitala i gminą Środa a firmą Comarch szpital w Środzie Wlkp. pozyska nowoczesny sprzęt, bezprzewodowe holtery służące do diagnozowania nieprawidłowości kardiologicznych.

Nowy sprzęt dla oddziału wewnętrznego [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

W poniedziałek 25 marca w średzkim szpitalu podpisano umowę pomiędzy zarządem szpitala i gminą Środa a firmą Comarch z Krakowa, oferującą nowoczesne rozwiązania medyczne dla regionów i miast. Dzięki temu szpitalny oddział wewnętrzny pozyska bezprzewodowe Holtery.

Nieodpłatne pozyskanie nowego sprzętu z wytyczonego programu finansowanego ze środków zewnętrznych odbyło się na zasadzie umowy trójstronnej. Szpital reprezentował prezes zarządu Paweł Dopierała, Comarch – dyrektorzy handlowi Maciej Sieluń i Jacek Pawełczyk, a gminę Środa – burmistrz Piotr Mieloch. Umowę podpisano w obecności członka zarządu szpitala Justyny Krüger, koordynatora oddziału wewnętrznego dr. Arkadiusza Wysockiego i dyrektora ds. medycznych dr Anny Zejmy-Olender.
Program obowiązuje do końca czerwca. Po tym okresie szpital będzie chciał przedłużyć umowę lub sprzęt wypożyczyć, a w późniejszym okresie być może odkupić dla szpitala na własność.
Oddział wewnętrzny wzbogaci się więc o 10 bezprzewodowych, nowoczesnych, elektronicznych Holterów dla pacjentów hospitalizowanych, dwa Holtery monitorujące pacjenta poza szpitalem oraz 10 urządzeń do opieki nad pacjentem starszym, które pacjenci mogą również obsługiwać przez pewien okres w domu.
CardioVest to urządzenie służące do badań profilaktycznych, diagnostyki i nadzoru pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi. Pozwala na objęcie opieką domową pacjentów po przebytych chorobach kardiologicznych, umożliwia monitoring EKG na terenie szpitala, jak również wspiera proces rehabilitacji osób po hospitalizacji.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Kijewo: Nie ma chętnych na biurowiec
Powiat: Gdzie można się wykąpać?
Koronawirus: Stan na dzień 6 sierpnia
Środa: Miasto kupi pojazdy elektryczne?
Powiat: Ilu mieszkańców zarobiło miliony?