×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

W stowarzyszeniu działa 30 wojowniczek w wieku od 30 do 80 lat W stowarzyszeniu działa 30 wojowniczek w wieku od 30 do 80 lat Fot. Towarzystwo Średzkich Amazonek

Środa: Porcelanowa rocznica amazonek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poniedziałek w ośrodku kultury Towarzystwo Średzkich Amazonek świętowało 20. urodziny.

Podczas uroczystości odbył się spektakl teatralny „Jest jak jest” w wykonaniu Agnieszki Różańskiej, aktorki poznańskiego Teatru Nowego. Nie zabrakło również podziękowań od władz samorządowych i życzeń dla członkiń organizacji.

– W tej chwili jest nas 30 kobiet. Najstarsza nasza amazonka ma 80 lat. To cieszy szczególnie nowe osoby, gdy widzą, że po raku piersi można dalej żyć. Naszym zadaniem jest profilaktyka, dotarcie do kobiet, przekonanie ich, że warto się badać – mówi Aneta Oporowska, prezes Towarzystwa Średzkich Amazonek.
I jak dodaje: – Staramy się nie myśleć o chorobie, dlatego działamy aktywnie sportowo, pływamy, jeździmy w góry, uprawiamy nordic walking. Jest to dla nas terapia, pomaga zdrowy ruch.

Z okazji jubileuszu amazonki organizują w niedzielę nad Jeziorem Średzkim charytatywny bieg „Przeganiamy raka”. Początek zawodów od godz. 11:00. Bieg będzie połączony z piknikiem profilaktycznym.

– Średzianie powinni się pojawić, poznać nas, zobaczyć jak żyjemy, ale również będą mogli zadbać o swoje zdrowie. Będą stoiska profilaktyczne – wskazuje Aneta Oporowska.

►CZYTAJ TAKŻE: Amazonki będą świętowały 20-lecie. O tym jak powstało Towarzystwo Średzkich Amazonek, czy rak piersi to wyrok śmierci i dlaczego warto się badać opowiada prezes organizacji, Aneta Oporowska.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.