Wydrukuj tę stronę
Dr n. med. Marek Rodzeń Dr n. med. Marek Rodzeń

Zadbaj o zdrowy wygląd swojej skóry

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na temat zabiegów medycyny estetycznej oraz o przeciwwskazań do ich wykonania, wyjaśnia - specjalista chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej i lekarz medycyny estetycznej dr n. med. Marek Rodzeń.

Panie doktorze medycyna estetyczna jest bardzo popularna, czy każdy może skorzystać z takich zabiegów?
Medycyna estetyczna jest przeznaczona dla szerokiego grona pacjentów, niemniej należy pamiętać o szeregu przeciwwskazań zdrowotnych. Przed wykonaniem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej zawsze należy skonsultować się z lekarzem specjalistą, a w niektórych przypadkach niezbędne będzie wykonanie specjalistycznych badań.

Czy takie zabiegi są bezpieczne?
O ile są wykonywane przez wyspecjalizowany i doświadczony personel medyczny, są całkowicie bezpieczne. Należy pamiętać oczywiście o wspomnianych już wyżej przeciwwskazaniach i zachowywać odpowiednią częstotliwość i umiar w ich wykonywaniu.

Czy zabiegi są bolesne?
Większość zabiegów medycyny estetycznej jest praktycznie bezbolesna, gdyż wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym, co znacząco poprawia komfort pacjentów. Oczywiście bezpośrednio po zabiegu pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort związany z obrzękami bądź zaczerwienieniem w okolicy poddanej interwencji, jednak te drobne dolegliwości znikają w ciągu kilku dni.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas pierwszej wizyty?
Przede wszystkim powinniśmy rzetelnie poinformować lekarza medycyny estetycznej
o swoim stanie zdrowia, który zweryfikuje czy istnieją medyczne przeciwwskazania do wykonywania konkretnego zabiegu. Pierwsza wizyta powinna mieć charakter konsultacyjny, w jej trakcie lekarz omawia z pacjentem przebieg oraz możliwe do osiągnięcia efekty planowanych zabiegów.

Na ile zabiegi są efektywne i jak często należy je powtarzać?
W zależności od wieku pacjenta i efektu jaki chcemy uzyskać, zabiegi należy powtarzać regularnie, z częstotliwością, którą warunkuje rodzaj zabiegu, lecz również styl życia pacjenta. Efektywność wykonywanych zabiegów przede wszystkim zależy stanu skóry pacjenta i jakie są jego oczekiwania.

Na co należy zwrócić uwagę, by nie wyglądać „sztucznie”?
Pacjenci powinni zgłaszać się do zaufanych i doświadczonych klinik medycyny estetycznej, gdzie profesjonalny personel odpowiednio doradzi zakres wykonywanych zabiegów, tak aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Odpowiednio dobrane zabiegi, w szczególności wykonywane w celu poprawy kondycji skóry sprawią, że można długo cieszyć się z efektów i atrakcyjnego wyglądu.

Jakie zabiegi wykonuje pan najczęściej?
Do najpopularniejszych zabiegów należy zdecydowanie mezoterapia osoczem bogatopłytkowym oraz wstrzykiwanie toksyny botulinowej (botoks). Poza tym pacjentki zgłaszają się na zabiegi modelowania ust kwasem hialuronowym czy zabiegi laserowe.

Czy zabiegi medycyny estetycznej to próba zatrzymania czasu?
Moim zdaniem zabiegi medycyny estetycznej to przede wszystkim dbanie o kondycję własnej skóry. Jeśli zaczniemy wykonywać je odpowiednio wcześnie, to wydłużymy czas, w którym będziemy wyglądać młodo bez znaczącej ingerencji chirurgicznej. Dbając o własny wygląd poprawiamy własne samopoczucie, i mimo upływającego czasu możemy zachować atrakcyjny wygląd.

Kobiety i mężczyźni również najczęściej chcą się pozbyć zmarszczek. Jaka jest najskuteczniejsza metoda?
Najskuteczniejszy i najczęściej wykonywany zabieg to oczywiście botoks, który
po jednorazowej wizycie daje niemal natychmiastowy efekt wygładzenia nawet głębokich zmarszczek. Efekty tego zabiegu utrzymują się aż do 6 miesięcy.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu?
Przeciwwskazania to przede wszystkim ciąża, okres laktacji, choroby nowotworowe, niedoczynność tarczycy, choroby autoimmunologiczne czy niektóre przyjmowane leki.
O kwalifikacji do zabiegu zawsze decyduje lekarz.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam
do Centrum Urody i Zdrowia Med&Spa
ul. Kilińskiego 23 w Środzie Wlkp.
Wizytę należy umówić pod nr tel. 61 285 31 18
Więcej informacji na: www. medspacentrum.pl
lub www.facebook.com/medspacentrumurody/