Gra terenowa wymagała od uczestników zarówno wiedzy historycznej jak i sprawności fizycznej Gra terenowa wymagała od uczestników zarówno wiedzy historycznej jak i sprawności fizycznej

Drużyna z Giecza najlepsza

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek 15 września w Janowie odbyła się 5. edycja gry terenowej upamiętniającej 74. rocznicę zrzutu broni i sprzętu wojskowego dla oddziałów Armii Krajowej w Janowie.

Już po raz kolejny bardzo udany występ zanotowali uczniowie gieckiej szkoły, którzy wzorem lat ubiegłych zajęli pierwsze miejsce. W tym roku w grze terenowej udział wzięły drużyny ze szkół podstawowych z Giecza, Czerlejna, Gułtów i Kostrzyna. Podobnie jak w poprzednich latach, w poszczególnych punktach gry uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą historyczną i militarną, ale też sprawnością fizyczną i umiejętnością pracy w zespole. Zadania, które w tym roku przygotowali organizatorzy, były inspirowane szkoleniem legendarnej formacji Cichociemnych.
Zespół z Giecza zdobył prawie we wszystkich konkurencjach maksymalną liczbę punktów, która w konsekwencji zapewniła mu pierwsze miejsce w konkursie. Na zakończenie gry terenowej uczestnicy zostali poczęstowani ciepłą grochówką i nagrodzeni za udział w zawodach.
Organizatorem gry terenowej ?Janowo 2017? było Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne im. hrabiego A. Bnińskiego, a wśród fundatorów nagród znalazł się Instytut Pamięci Narodowej. Drużyna Szkoły Podstawowej w Gieczu w tegorocznej edycji wystąpiła w składzie: Natalia Borowik, Julia Małek, Wiktoria Pasternak, Piotr Buczma, Piotr Gramza, Wojciech Małek, Jakub Pruchniewicz oraz, jako opiekun grupy, Jolanta Ochowiak.

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Szkoła Podstawowa Specjalna