Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Gra terenowa wymagała od uczestników zarówno wiedzy historycznej jak i sprawności fizycznej Gra terenowa wymagała od uczestników zarówno wiedzy historycznej jak i sprawności fizycznej

Drużyna z Giecza najlepsza

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek 15 września w Janowie odbyła się 5. edycja gry terenowej upamiętniającej 74. rocznicę zrzutu broni i sprzętu wojskowego dla oddziałów Armii Krajowej w Janowie.

Już po raz kolejny bardzo udany występ zanotowali uczniowie gieckiej szkoły, którzy wzorem lat ubiegłych zajęli pierwsze miejsce. W tym roku w grze terenowej udział wzięły drużyny ze szkół podstawowych z Giecza, Czerlejna, Gułtów i Kostrzyna. Podobnie jak w poprzednich latach, w poszczególnych punktach gry uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą historyczną i militarną, ale też sprawnością fizyczną i umiejętnością pracy w zespole. Zadania, które w tym roku przygotowali organizatorzy, były inspirowane szkoleniem legendarnej formacji Cichociemnych.
Zespół z Giecza zdobył prawie we wszystkich konkurencjach maksymalną liczbę punktów, która w konsekwencji zapewniła mu pierwsze miejsce w konkursie. Na zakończenie gry terenowej uczestnicy zostali poczęstowani ciepłą grochówką i nagrodzeni za udział w zawodach.
Organizatorem gry terenowej ?Janowo 2017? było Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne im. hrabiego A. Bnińskiego, a wśród fundatorów nagród znalazł się Instytut Pamięci Narodowej. Drużyna Szkoły Podstawowej w Gieczu w tegorocznej edycji wystąpiła w składzie: Natalia Borowik, Julia Małek, Wiktoria Pasternak, Piotr Buczma, Piotr Gramza, Wojciech Małek, Jakub Pruchniewicz oraz, jako opiekun grupy, Jolanta Ochowiak.

 

Ostatnio zmieniany środa, 15 listopad 2017 14:21

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Warto obejrzeć