Wydrukuj tę stronę
Przy przebudowie drogi w kierunku Wrześni to skrzyżowanie zostanie zlikwidowane. Przy przebudowie drogi w kierunku Wrześni to skrzyżowanie zostanie zlikwidowane.

50 metrów bez przebudowy

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dobiegają końca prace przy przebudowie drogi gminnej w Bukowym Lesie.

Prace polegały na wytyczeniu drogi, korytowaniu i utwardzeniu kruszywem. W wyniku rozstrzygnięcia drugiego przetargu za wykonanie inwestycje odpowiada Zakład Drogowo-Transportowy Sławomir Begier z Nekli. Koszt inwestycji to ok. 270 tys. zł.
Jednocześnie trwa też procedura wykupu gruntów od osób prywatnych prowadzona przez Starostwo Średzkie. Wykup tych nieruchomości ma na celu uzyskanie zgodnych z przepisami parametrów dotyczących szerokości drogi.

Natomiast odcinek ok. 50 metrów, do drogi wojewódzkiej włącznie, nie zostanie przebudowany, ponieważ gmina nie uzyskała zgody od Zarządu Dróg Wojewódzkich. Zarząd poinformował, że przy przebudowie drogi wojewódzkiej w kierunku Wrześni skrzyżowanie to zostanie zlikwidowane, a włączenie drogi gminnej do wojewódzkiej będzie miało miejsce na terenie gminy Września.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.