Jak co roku wieczornica przyciągnęła licznych gości. Jak co roku wieczornica przyciągnęła licznych gości.

Wieczornica patriotyczna

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek, po raz kolejny w Szkole w Gieczu, z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości zorganizowano wieczornicę patriotyczną.

Część artystyczną, niezwykle emocjonalną oraz pobudzającą poczucie patriotyzmu, przygotowała młodzież gimnazjalna razem z Dorotą Małek. Głównym punktem programu był wspólny śpiew pieśni żołnierskich, historycznych i patriotycznych. Zebrana publiczność miała w tym roku okazję wysłuchać również prelekcji historycznej przygotowanej przez wójta Krzysztofa Pautera, który z zawodu jest historykiem. W swoim przemówieniu skupił się on na historii regionalnej, sięgając do starych kronik szkół z terenu gminy: Borzejewa, Rusiborza oraz dwóch z Dominowa. Oprócz kronik wójt oparł się też na spisanych wspomnieniach jednego z mieszkańców gminy, Stanisława Stanickiego z Rusiborza. W spotkaniu uczestniczyli również Danuta Wojcięgowska oraz Bogdan Jarosz, autorzy najnowszej publikacji o powstańcach wielkopolskich.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Szkoła Podstawowa Specjalna