Wydrukuj tę stronę
Reprezentanci z Giecza razem ze swoją trenerką Aleksadrą Zgórecką pokazali niezwykle wysoki poziom. Reprezentanci z Giecza razem ze swoją trenerką Aleksadrą Zgórecką pokazali niezwykle wysoki poziom. Raion Giecz

Giecz: Raion na żywo w Radio Poznań

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W drugiej połowie czerwca zawodnicy z klubu karate Raion z Giecza walczyli podczas Mistrzostw Świata w Bratysławie. W ubiegłym tygodniu udzielali wywiadu w Radiu Poznań.

Przypominamy, że Klub Raion Giecz podbił najwyższy poziom mistrzowskiego podium zdobywając: Jędrzej Małek - brąz w kumite drużynowym, Fabian Podgórki został Vice Mistrzem świata wraz z Igorem Błażejem w konkurencji drużynowej, Maria Kowalewska została Mistrzem świata w swojej konkurencji indywidualnej, Zosia Małek zajęła pierwsze miejsce w konkurencji drużynowej kumite rotation u boku trenerki Aleksandry Zgóreckiej oraz trzecie miejsce w konkurencji drużynowej Shobu Sanbon. Aleksandra Zgórecka zgarnęła aż sześć mistrzowskich krążków! W konkurencji indywidualnej kumite 18-20 lat złoty medal, indywidualnej kumite 21-35 lat brązowy medal, w kumite drużynowym juniorek shobu sanbon brązowy medal, w kumite drużynowym rotation zdobyła złoty medal, w kumite drużynowym shobu sanbon seniorek brązowy medal, w kumite drużynowym rotation seniorek brązowy medal.

Klub spod znaku LWA z Giecza zdobywając 11 medali na Mistrzostwach Świata udowodnił, że siłą i determinacją można osiągnąć wiele. Nawet jeśli wywodzimy się z małego środowiska. Nie bez powodu więc w ubiegłym tygodniu byli gośćmi Sławomira Bajewa w Radiu Poznań. Swoim słuchaczom opowiadali o tym, co dodawało im skrzydeł podczas Mistrzostw.