Dominowo: Rada Gminy podjęła uchwałę o lokalizacji elektrowni wiatrowych Fot. Agnieszka Jędraszak

Dominowo: Rada Gminy podjęła uchwałę o lokalizacji elektrowni wiatrowych

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru administracyjnego gminy, dotyczącą elektrowni wiatrowej.

W 2014 r. Rada Gminy Dominowo podjęła uchwałę mówiącą o lokalizacji elektrowni wiatrowych. Wg tego planu w obszarze 500 metrów od wiatraka nie było możliwości postawienia zabudowy mieszkaniowej.

Dwa lata później, po zmianie przepisów odległość ta wynosi dziesięć razy całkowita wysokość wiatraka. Uchwalenie nowego planu zagospodarowania umożliwia pozostanie przy starych warunkach, zarówno jeśli chodzi o elektrownie które już stoją, jak i dla tych, które już mają pozwolenie na budowę. Jak mówi wójt Krzysztof Pauter ma to na celu nieograniczanie zabudowy mieszkaniowej. Nowy plan zagospodarowania podjęły już wszystkie sąsiednie gminy.

Podczas ostatniej sesji radni wprowadzili również zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2019 – 2028. Istotną kwestią było podjęcie uchwały w sprawie pomocy finansowej dla powiatu średzkiego na przebudowę drogi powiatowej od ul. Nekielskiej do ul. Topolowej. Gmina ma przekazać na tę inwestycję 130 tys. zł na przygotowanie dokumentacji. Gmina chce mieć pełną kontrolę nad sporządzonym projektem. W tym roku zostanie przekazane 30 tys. zł oraz 100 tys. w roku 2020. Planowany remont obejmie odcinek ponad 1 km. Dlatego wymagane będzie uzyskanie decyzji środowiskowej. Prace rozpoczną się dopiero po wybudowaniu przez Wielkopolską Spółkę Gazową sieci gazowej na ul. Średzkiej.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA