Dominowo: Oświata na nadzwyczajnej sesji Fot. esesja/Urząd Gminy Dominowo

Dominowo: Oświata na nadzwyczajnej sesji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poniedziałek zwołano nadzwyczajną sesję Rady Gminy. Radni zajęli się podjęciem dwóch uchwał oświatowych. Uchwały te dotyczą wymiaru godzin pracy nauczycieli przedszkolnych oraz regulaminu wynagrodzenia nauczycieli.

Przypominamy, że uchwały te zostały usunięte z porządku obrad poprzedniej sesji. Aby je podjąć potrzebna była opinia związków zawodowych. Taka opinia jest niewiążąca, ale na jej wystawienie związek ma 30 dni od daty dostarczenie pisma z projektem uchwały. Termin minął 27 i 28 września br.

NSZZ Solidarność ustosunkowało się do projektu uchwały. Z propozycji zmian uwzględniono zmianę okresu, po jakim nauczyciel rozpoczynający pracę w danej szkole ma prawo do dodatku motywacyjnego, którego przyznanie leży w gestii dyrektora danej placówki. Okres ten będzie wynosił 9 miesięcy. Związek proponował 6 miesięcy, a organ prowadzący 12. Gmina czekała jeszcze na opinię ze Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W piątek 20 września odbyło się wspólne posiedzenie komisji Rady Gminy, w którym uczestniczył zarząd ZNP w składzie Marek Gierałka i Mirosława Furmanek oraz dyrektorzy szkół. Celem spotkania było omówienie proponowanych regulaminów. Po komisji, jeszcze w tym samym dniu ZNP przedłożył pismo negatywnie opiniujące projekty uchwał. W ten sposób wymogi formalne zostały dopełnione i radni mogli przystąpić do głosowania nad projektami uchwał. 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA