Wydrukuj tę stronę
Dzieci współuczestniczyły w zarybianiu średzkiego akwenu. Dzieci współuczestniczyły w zarybianiu średzkiego akwenu.

Więcej ryb w jeziorze

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szczupaki, liny, karasie i sandacze ? w sumie kilkaset kilogramów ryb trafiło do wód Jeziora Średzkiego. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Polski Związek Wędkarski oraz Starostwo Powiatowe zostało połączone z prelekcją dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 na temat zasad wędkowania oraz bezpiecznego zachowania się nad wodą.

Zarybianie średzkiego jeziora było obowiązkową, coroczną akcją wynikającą z umów cywilno-prawnych ze Skarbem Państwa i Polskim Związkiem Wędkarskim Okręgu w Poznaniu. Zarybienie odbyło się wczesnym ranem, w głębi jeziora, zgodnie z operatem rybackim. Zadanie sfinansował Polski Związek Wędkarski (ze wsparciem Starostwa Powiatowego). Akcji zarybiania jeziora przyglądali się średzcy uczniowie, którzy poznawali nazwy ryb, zasady wędkowania oraz bezpiecznego zachowania się nad wodą. Prawdopodobnie jeszcze w grudniu zostaną przeprowadzone prace związane z wycinką trzciny, która zarasta niektóre fragmenty obrzeży jeziora.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl