Wydrukuj tę stronę

Narodowa Wystawa Rolnicza [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

KGW Czarne Piątkowo i Grójec reprezentowało powiat średzki podczas Narodowej Wystawy Rolniczej, która odbyła się w Poznaniu od 30 listopada do 2 grudnia br.

Narodowa Wystawa Rolnicza - to kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających, ponad 200 wystawców oraz trzy dni spotkań z historią, teraźniejszością i przyszłością polskiego rolnictwa.
Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W wydarzenie zaangażowane były instytucje sektora rolnego, w tym Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który reprezentowany był przez Dyrektora Generalnego KOWR Piotra Serafina.
Przez trzy dni na stoisku ministerialnym organizowane były pokazy kulinarne prowadzone przez Koła Gospodyń Wiejskich, a także zawodowych kucharzy – Adama Chrząstowskiego, Łukasza Konika i Sebastiana Kornackiego. Powiat Średzki reprezentowały panie z KGW Czarne Piątkowo i Grójec, które prezentowały swoje umiejętności kucharskie. Można było spróbować tradycyjną wielkopolską czerninę, faszerowane udka kurczaka, karkówkę po królewsku, zrazy z pyzami i modrą kapustą, konfiturę i dżem z korbola oraz wspaniałe domowe ciasta. Stoisko naszego KGW cieszyło się ogromnym zainteresowaniem gości zwiedzających wystawę. Panie otrzymały z rąk Bogdana Fleminga dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa pamiątkowe podziękowanie za zaangażowanie w krzewienie wielkopolskiej tradycji kulinarnej.
W wydarzeniu uczestniczyły także muzea rolnictwa i szkoły rolnicze z całego kraju, a także spółki hodowli roślin i zwierząt o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl