Suczka Furora Klaryma z Owczej Góry oraz hodowca Ryszard Markiewicz. Suczka Furora Klaryma z Owczej Góry oraz hodowca Ryszard Markiewicz. RM

Rasowe psy na wybiegu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Światowa Wystawa Psów Rasowych w tym roku odbyła się w dniach 9-12 listopada w Lipsku (Niemcy). Hodowcy 280 różnych ras zaprezentowali łącznie blisko 30 tysięcy psów z 73 krajów świata.

Na wystawę wybrał się także hodowca z Janowa koło Środy. Zaprezentował dwa psy rasy owczarek kaukaski. W klasie młodzieży wystawił zaledwie 9-miesięczną suczkę o imieniu Osasuna Klaryma, a jej utytułowaną matkę, Furorę Klarymę z Owczej Góry, przedstawił w klasie championów.
Suczka Osasuna otrzymała od sędziny z Litwy ocenę bardzo dobrą, a suka Furora zdobyła srebrny medal i drugą lokatę.
Podczas wyjazdu na światową wystawę hodowcy z Janowa towarzyszyła jego córka Marysia, która mimo swojego młodego wieku już może się pochwalić sporą wiedzą kynologiczną oraz doświadczeniem.
Ranga imprezy oraz wysoki poziom zgłoszonych psów pozwala Ryszardowi Markiewiczowi cieszyć się z osiągniętych wyników. Była to już trzecia wystawa światowa, z której hodowca z Janowa wrócił z doskonałymi wynikami.

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Szkoła Podstawowa Specjalna