Od tego sezonu bilety na przejazd kolejką będzie można zakupić w kasie. Od tego sezonu bilety na przejazd kolejką będzie można zakupić w kasie. fot. sredzkakolejpowiatowa.pl / M. Jüngst

Kolejka startuje 1 maja!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, dzięki społecznej inicjatywie, udało się przywrócić przejezdność całego szlaku do Zaniemyśla. W związku z tym, tak jak w poprzednich latach, Średzka Kolej Powiatowa ruszy na szlak 1 maja!

Rozkład przewidujący wszystkie terminy uruchamiania pociągów ogólnodostępnych aż do listopada pojawił się już na stronie internetowej bany. Kursy będą odbywać się we wszystkie soboty i niedziele do 1 września, wszystkie niedziele września oraz wybrane niedziele października i listopada, a także w święta wolne od pracy (1 i 3 maja, 20 czerwca, 15 sierpnia i 11 listopada). Obsługę trakcyjną będą zapewniać lokomotywy: parowa Px48-1756 oraz spalinowa Lxd2-343 lub zastępczo Lyd1-210.
Od tego sezonu zmieni się także forma sprzedaży biletów – w tym roku uruchomione zostaną kasy biletowe na stacjach Środa Miasto i Zaniemyśl, które będą czynne przed odjazdem pociągu. Osobom wsiadającym na pozostałych przystankach bilety standardowo będzie sprzedawać obsługa pociągu.
Ponadto przystanki Annopole, Płaczki, Śnieciska i Polwica będą od tego roku funkcjonować jako przystanki na żądanie. Na widok osób czekających na peronie skład będzie zatrzymywany, jednak podróżni wysiadający proszeni są o uprzednie informowanie załogi pociągu.

Szczegółowy rozkład jazdy kolejki na: http://sredzkakolejpowiatowa.pl/rozklad-jazdy/

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA