Wydrukuj tę stronę
Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 432 z drogą lokalną. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 432 z drogą lokalną. Fb/Września 112

Śmiertelny wypadek na DW 432

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W poniedziałek 22 kwietnia o 17.20 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 432 z drogą lokalną między Targową Górką i Murzynowem Kościelnym doszło do groźnego zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Wypadek spowodował blokadę drogi na kilka godzin.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem osobowym marki peugeot 306 wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa kierującemu motocyklem marki BMW jadącym drogą nr 432, który wykonywał manewr wyprzedzania - poinformował Adam Wojciński, rzecznik wrzesińskiej komendy policji w wypowiedzi dla portalu Wrzesnia.info.pl.

W zdarzeniu ucierpiały cztery osoby. Najbardziej poszkodowana została pasażerka motocykla, którą w ciężkim stanie przetransportowano do poznańskiego szpitala przy ul. Szwajcarskiej przy pomocy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Tam zmarła kilka godzin po zdarzeniu, a dokładnie miało to miejsce przed 22.00. Postępowanie w tej sprawie prowadzi wrzesińska prokuratura.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.