W czerwcu na drogach w powiecie średzkim doszło w sumie do 8 wypadków, w których 10 osób zostało rannych W czerwcu na drogach w powiecie średzkim doszło w sumie do 8 wypadków, w których 10 osób zostało rannych Fot. Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej

Dziesięcioro rannych na drogach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czerwcu na drogach w powiecie średzkim doszło do 56 zdarzeń drogowych, w których 10 osób zostało rannych. Piętnastu kierowcom policjanci zatrzymali prawa jazdy za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

W ubiegłym miesiącu na średzkich drogach miało miejsce w sumie 8 wypadków drogowych, w których 10 osób zostało rannych. Policjanci odnotowali 48 kolizji drogowych. Od początku roku do końca czerwca doszło łącznie do 40 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 51 zostało rannych. Dla porównania w pierwszej połowie ubiegłego roku we wszystkich 56 zdarzeniach drogowych na drogach w powiecie średzkim zginęły 2 osoby, a 30 zostało poszkodowanych.

Jak informuje średzka drogówka najczęstsze przyczyny powstawania zdarzeń drogowych w czerwcu to: niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami (12 zdarzeń), niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (8 zdarzeń), nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu (7 zdarzeń), nieprawidłowe skręcanie (4 zdarzenia) oraz niewłaściwie cofanie pojazdu (3 zdarzenia).

Aż jedenaście zdarzeń drogowych odnotowano na terenie drogi krajowej nr 11. W wyniku wypadków na „jedenastce” dwie osoby zostały ranne. Z kolei na terenie samego miasta Środa Wielkopolska doszło do 24 zdarzeń drogowych, w tym dwóch wypadków, w których dwie osoby zostały ranne. Najwięcej wypadków i kolizji miało miejsce na ulicy Brodowskiej (4 zdarzenia drogowe) oraz w ciągu ulicy 3 maja , Kórnickiej i Niedziałkowskiego (po 2).

W czerwcu policjanci odebrali prawa jazdy piętnastu kierowcom za prowadzenie samochodu na tzw. podwójnym gazie. Ponadto zatrzymanych zostało trzech nietrzeźwych rowerzystów.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.