Wydrukuj tę stronę
Obywatele Zimbabwe wybierali się na Pol'and'Rock Festival, ale dotarli nie do tego Kostrzyna fot. Dominik Malik/materiały organizatorów

Obywatele Zimbabwe wybierali się na Pol'and'Rock Festival, ale dotarli nie do tego Kostrzyna

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie dość, że pomylili miasta, to jeszcze prowadzili auta pod wpływem alkoholu. W niedzielę policjanci zatrzymali obywateli Zimbabwe, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu. Okazało się również, że 20 i 25-latek wybierali się na festiwal Pol`and`Rock, lecz pomylili miasta. Zamiast w Kostrzynie nad Odrą, znaleźli się w Kostrzynie, ale tym pod Poznaniem.

W minioną niedzielę, 4 sierpnia ok. godz. 1:00 policjanci zauważyli kierowcę Seata Ibizy, który jeździł po Kostrzynie bez określonego celu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli na ulicy Poznańskiej. Kierowcą okazał się 20-letni obywatel Zimbabwe.

– Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu, miał prawie 1 promil we krwi. 20-latek został zatrzymany i umieszczony w Policyjnej Izbie Zatrzymań w Poznaniu. W trakcie czynności policjanci powzięli informacje, że na terenie Kostrzyna porusza się Renaultem Laguną drugi z obywateli Zimabawe, 25-letni mężczyzna, który także może prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pobiedziskach na ulicy Mickiewicza w Kostrzynie. Kierujący, 25-letni mężczyzna prowadził samochód po użyciu alkoholu (miał 0,5 promila), co zostało zakwalifikowane jako wykroczenie. Mężczyzna również został zatrzymany – wyjaśnia asp.szt. Piotr Kubicz z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Obaj obywatele Zimbabwe usłyszeli już zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Mężczyźni poddali się dobrowolnie karze ograniczenia wolności.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

2 komentarzy

  • Link do komentarza Kofer Kofer 07 sierpień 2019

    "powzięli informację....", "po użyciu alkoholu... " Dziennikarstwo pełną gębą ?

    Raportuj
  • Link do komentarza Heniu Heniu 06 sierpień 2019

    Wypuszczeni zostali bez żadnej kary... a zostali zatrzymani dzięki młodym chłopakom z Kostrzyna którzy pomogli policji ich zatrzymac

    Raportuj