Ignaś zmaga się z rzadką chorobą genetyczną HLH Ignaś zmaga się z rzadką chorobą genetyczną HLH Fot. arch. pryw.

Ługowiny: Półtoraroczny Ignacy potrzebuje pomocy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mały mieszkaniec Ługowin w gminie Kostrzyn zmaga się z rzadką chorobą genetyczną HLH. Chłopczyk poddawany jest chemii oraz kuracji sterydowej. By dziecko mogło przeżyć potrzebny jest przeszczep szpiku, ale również remont mieszkania.

Ignaś ma 20 miesięcy. Dziecko cierpi na rzadką chorobę genetyczną HLH – limfohistiocytoza hemofagocytarna.

– Jak mówili nam lekarze, taka choroba spotyka jedno dziecko na milion. Ignaś zmaga się z zespołem hemofagocytowym, powoduje nadmierne stężenie i aktywację cytokin, które prowadzą do zapaleń, a w konsekwencji do uszkodzenia wielu narządów. Całkowite wyleczenie HLH nie jest możliwe, jednak przeszczep szpiku daje nam nadzieję że nasz dzielny synek będzie żył – mówi Bernadeta Niewiadomska, mama Ignasia.

Na szczęście udało się znaleźć dawców, którymi będzie Jagórka, 4-letnia siostra Ignasia oraz jego 6-letni brat Nikodem.

– Na szczęście rodzeństwo jest genetycznie zgodne. Czekamy na telefon z transplantologii, kiedy mamy się zgłosić na przeszczep szpiku. Operacja miałaby odbyć się w ciągu dwóch miesięcy – opowiada mama Ignasia.

Kolejnym problemem jest dom Ignasia. Mieszkanie, do którego miałby wrócić chłopczyk musi być czyste i sterylne, by nie pogłębiało choroby chłopca. Udało się przeprowadzić pierwsze prace remontowe, jednak rodzina prosi o pomoc na pokrycie kosztów inwestycji, poszukiwane są również materiały budowlane.

– Posiadamy niewielkie 2-pokojowe mieszkanie, które wymaga dużej modernizacji z powodu choroby naszego synka. Powrót Ignasia do domu będzie możliwy jeśli zdążymy przeprowadzić remont i zapewnić synkowi sterylne warunki. Większość materiałów musi posiadać atesty. Na to wszystko potrzebne są duże nakłady finansowe, których nie posiadamy – apeluje Bernadeta Niewiadomska.
Jak dodaje: - Przyda się każdy grosz, ale liczymy również na pomoc firm budowlanych, które mogłyby przekazać materiały. Bardzo prosimy Państwa o pomoc.

Ignasiowi można pomóc wpłacając środki na konto Fundacji Na Rzecz Integracji Środowiska Akademickiego "Jeden Świat" (ul. Piekary 22/23 w Poznaniu).
Numer konta: 38 1090 1476 0000 0001 2304 7406 z dopiskiem "Ignaś".

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://pomagam.pl/gsjvg1ez

 

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA