×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Czerlejno: Ksiądz umawiał się na seks z innym mężczyzną i zamawiał narkotyki Fot. Janusz Ludwiczak

Czerlejno: Ksiądz umawiał się na seks z innym mężczyzną i zamawiał narkotyki

Oceń ten artykuł
(12 głosów)

Do internetu wyciekła rozmowa proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Czerlejnie (gm. Kostrzyn), podczas której duchowny umawiał się na seks z innym mężczyzną. Pojawia się również wątek narkotyków. Do czasu wyjaśnienia sprawy proboszcz został zawieszony, a posługę duszpasterską w Czerlejnie pełni dziekan.

O sprawie jako pierwsza poinformowała w poniedziałek „Gazeta Wyborcza Poznań”. Na anonimowym profilu „Parafia Czerlejno proboszcz Show” na Facebooku pojawiło się nagranie proboszcza, w którym umawia się na spotkanie intymne z innym mężczyzną. W rozmowie ujawniane są szczegóły ze swojego życia seksualnego: – „Dostaję takich fantazji, że to ja jestem na etapie wielokątów. Ja to teraz po czterech, po pięciu z Warszawy ściągam. Tak mnie to rajcuje”.

Podczas rozmowy pada również prawdopodobnie wątek narkotyków: – „Chodzi mi o klimaty, takie wiesz… białe. Ale potrzebuje pilnie, potrzebuje kółka, rozumiesz o co chodzi? Ale na dziś byś zorganizował, jakbyśmy się spotkali? Dlaczego Ci o tym mówię, bo moja hurtownia wyjechała do Mielna. Pilnie potrzebuję. Dla siebie”.

Na końcu blisko 20-minutowego nagrania duchowny dodaje: – „Wiesz, że jestem kanonikiem? Musisz się ze mną delikatnie obchodzić”.

Na zamieszczonym w internecie filmie widać, że na jednym z portali erotycznych zostały zamieszczone zdjęcia proboszcza z Czerlejna w bokserkach.

Próbowaliśmy skontaktować się z proboszczem w Czerlejnie, telefon nie odpowiadał, również na plebani nie zastaliśmy duszpasterza. Z księdzem spotkał się reporter telewizji WTK. Jak przyznał duchowny, na nagraniu jest jego głos: – „Ja znam te rozmowy, nie musi pan puszczać. Znam dobrze te rozmowy”.

Jak stwierdził ksiądz jest to próba szantażowania ze strony innego duchownego, który wcześniej był zastraszany przez mężczyznę, z którym rozmawiał. Jak przekonuje ktoś umieścił jego zdjęcia w internecie bez jego zgody i wiedzy, a sprawę szantażu zgłosił policji. Okazuje się, że policja nie zna sprawy księdza. Jak powiedział nam mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji nie wpłynęło żadne zgłoszenie.

Do czasu wyjaśnienia sprawy proboszcz z Czerljena został odwołany, a posługę pełnić będzie dziekan.

- Sprawa na pewno wymaga wyjaśnienia. Do czasu podjęcia dalszych decyzji w tej sprawie posługę duszpasterską w parafii pełnić będzie ks. dziekan kostrzyński – powiedział „Głosowi Powiatu Średzkiego” ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

Do sprawy będziemy wracać.

 

 

Media

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.