×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Proboszcz z Czerlejna odwołany! Fot. Janusz Ludwiczak

Proboszcz z Czerlejna odwołany!

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Arcybiskup Stanisław Gądecki zwolnił z funkcji proboszcza NMP Wniebowziętej w Czerlejnie ks. kan. Sławomira Andree. Jak już informowaliśmy do internetu wyciekła rozmowa duchownego, w trakcie której umawia się na seks z innym mężczyzną. Pojawia się również wątek narkotyków.

Jak już informowaliśmy na anonimowym profilu „Parafia Czerlejno proboszcz Show” na Facebooku pojawiło się nagranie proboszcza, w którym umawia się na spotkanie intymne z innym mężczyzną. W rozmowie ujawniane są szczegóły ze swojego życia seksualnego.

Podczas rozmowy pada również prawdopodobnie wątek narkotyków: – „Chodzi mi o klimaty, takie wiesz… białe. Ale potrzebuje pilnie, potrzebuje kółka, rozumiesz o co chodzi? Ale na dziś byś zorganizował, jakbyśmy się spotkali? Dlaczego Ci o tym mówię, bo moja hurtownia wyjechała do Mielna. Pilnie potrzebuję. Dla siebie”.

Więcej w artykule: Czerlejno: Ksiądz umawiał się na seks z innym mężczyzną i zamawiał narkotyki

W sobotę na stronie Archidiecezji Poznańskiej pojawił się komunikat, w którym arcybiskup Stanisław Gądecki wydał dekret o zwolnieniu ks. kan. Sławomira Andree z funkcji proboszcza w Czerlejnie. Z dniem 28 sierpnia zastąpi go ks. mgr Tomasz Kozica, dotychczasowy dyrektor administracyjny Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.

Z kolei dotychczasowy proboszcz z Czerlejna będzie "tymczasowo mieszkał" na terenie Parafii Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej na poznańskim Łazarzu, gdzie proboszczem jest archidiecezjalny egzorcysta.
Arcybiskup Stanisław Gądecki powołując się na Kodeks Prawa Kanonicznego udzielił także księdzu upomnienia, oraz poprosił o powstrzymanie się od sprawowania jakichkolwiek funkcji kapłańskich do czasu wyjaśnienia sprawy.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.