Wyjazd kierowcom z DK15 na DK11 mogłaby usprawnić sygnalizacja świetlna lub rondo Wyjazd kierowcom z DK15 na DK11 mogłaby usprawnić sygnalizacja świetlna lub rondo Fot. GoogleStreetView

Drogi: Kierowcy wyjeżdżając z „piętnastki” na DK11 potrzebują dużo cierpliwości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W pobliżu Miąskowa znajduje się skrzyżowanie dwóch dróg krajowych – nr 11 z 15. Wielu kierowców narzeka, że potrzebna jest duża cierpliwość, by wyjechać z „piętnastki”. Problemem jest skręt w lewo na DK11 w stronę Jarocina i Katowic. Kierowcy muszą czekać aż na „11” będzie pusto. Sytuację mogłaby rozwiązać budowa sygnalizacji świetlnej lub ronda.

– Ostatnio to czekałem ponad 10 minut, by móc wyjechać z „piętnastki” na „11”. To jest tragedia. Często korzystam z tej drogi, gdyż jeżdżę z Miłosławia do Jarocina. Alternatywnych dróg w zasadzie nie ma – żali się Marek Kaczmarkiewicz.

Skrzyżowanie drogi krajowej nr 11, prowadzącej z Poznania przez Środę w kierunku Katowic z „piętnastką”, którą kierowcy przyjeżdżają z Gniezna, Wrześni i Miłosławia znajduje się w pobliżu Miąskowa, na styku granic gmin Środa Wlkp. i Krzykosy. Potwierdzamy, sami mieliśmy problem z wyjazdem z „15” na „11” jadąc ze Starkówca Piątkowskiego do Nowego Miasta. Sytuację mogłoby rozwiązać wybudowanie sygnalizacji świetlnej w tym miejscu lub przebudowanie skrzyżowania na rondo.

Problem jest znany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Sytuacja poprawi się dopiero po wybudowaniu drogi krajowej S11.

– Sytuacja jest nam dobrze znana. Monitorujemy ją na bieżąco. Duże natężenie ruchu sprawia, że czas wyjazdu z DK15 na DK11 jest nieco wydłużony. Sytuacja ulegnie poprawie po przedłużeniu DK15 do nowego, projektowanego węzła Miąskowo jako bezkolizyjne skrzyżowanie. Planujemy, że w I kwartale 2021 r. uzyskamy decyzję środowiskową – wyjaśnia Alina Cieślak, rzecznik GDDKiA oddział w Poznaniu.

Jak informowaliśmy w połowie sierpnia, budowa S11 z Kórnika przez Środę do Ostrowa Wielkopolskiego ma ruszyć najwcześniej za pięć lat.

– Budowa drogi ekspresowej S11 na tym odcinku może rozpocząć się nie wcześniej niż w 2024 roku. Wtedy to planowane jest uzyskanie decyzji o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID). Termin ten zależny jest od wielu aspektów, m. in. postępu aktualnie prowadzonych prac projektowych, procedury wydawania decyzji DŚU oraz przede wszystkim od decyzji przyznającej środki finansowe na realizację drogi S11 na odcinku Kórnik – Ostrów Wlkp. W związku z powyższym, wskazany termin uzyskania decyzji ZRID może jeszcze ulec przesunięciu na termin późniejszy – tłumaczy Alina Cieślak z wielkopolskiej GDDKiA.

► CZYTAJ TAKŻE: Co dalej z budową S11?

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA