W poniedziałek, 7 październiku na 317 km DK11 na wysokości Włostowa doszło do zderzenia vw transportera z samochodem ciężarowym. Dwie osoby - kierowca busa i pasażer zostali przewiezieni do szpitala W poniedziałek, 7 październiku na 317 km DK11 na wysokości Włostowa doszło do zderzenia vw transportera z samochodem ciężarowym. Dwie osoby - kierowca busa i pasażer zostali przewiezieni do szpitala Fot. Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej

Powiat: Dziewięciu pijanych, czworo rannych na drogach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Cztery osoby ranne, 3 wypadki i 58 kolizji – średzka drogówka podsumowała wrzesień na drogach powiatu. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym, jednak dziewięciu kierowców zostało zatrzymanych i straciło prawo jazdy za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

W ubiegłym miesiącu na drogach powiatu średzkiego doszło w sumie do trzech wypadków, w których cztery osoby zostały ranne (dla porównania w sierpniu na drogach zostało poszkodowanych 9 osób). Policjanci odnotowali 58 kolizji drogowych.

Przez trzy kwartały tego roku – od 1 stycznia do 30 września na drogach powiatu średzkiego doszło łącznie do 60 wypadków, w których 79 osób zostało rannych. W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku doszło w sumie do 414 kolizji drogowych.

Jak informuje średzka drogówka najczęstsze przyczyny powstawania zdarzeń drogowych we wrześniu to: nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu (12 zdarzeń), niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (2 przypadki), niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami (6 zdarzeń), zderzenie ze zwierzętami na drodze lub innymi obiektami (8 przypadków) czy nieprawidłowe cofanie pojazdu (11 zdarzeń).

We wrześniu policjanci odebrali prawa jazdy aż dziewięciu kierowcom za prowadzenie samochodu na tzw. podwójnym gazie. Ponadto ukaranych zostało trzech nietrzeźwych rowerzystów.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA